Premjers: legāli saņemot 200 latu mēnesī, cilvēki sev veido problēmas ar pensiju, Mixnews.lv

Premjers: legāli saņemot 200 latu mēnesī, cilvēki sev veido problēmas ar pensiju (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 6. februārī plkst. 09:11

Legāli saņemot tikai 200 latu mēnesī, bet pārējo summu aploksnē, iedzīvotāji sev veido problēmas ar pensiju nākotnē, trešdien intervijā LNT norādīja premjers Valdis Dombrovskis.

Šādi premjers komentēja iedzīvotāju neizpratni par niecīgo vecuma pensijas prognozēto apmēru, ko var aprēķināt portālā "latvija.lv", ņemot vērā algas lielumu un nodokļus. Daudziem iedzīvotājiem sanāk vien daži desmiti latu mēnesī.

Vienlaicīgi Dombrovskis uzsvēra, ka šajā aprēķinā nav ņemts vērā pensiju sistēmas 2.līmenis, ko vajadzētu norādīt, jo tajā iekļaujas liela daļa iedzīvotāju.

Reaģējot uz rezonansi sabiedrībā, ko izraisījis vecuma pensijas aprēķins, Labklājības ministrija norādījusi, ka portālā "latvija.lv" ir aplūkojama prognoze, nevis reālā pensija. Portāla piedāvātais "e-pakalpojums" ļaujot sekot līdzi savas pensijas prognozes izmaiņām, ņemot vērā tos datus, kas ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) rīcībā.

Ministrija norāda, ka iedzīvotāja vecuma pensijas apmērs ir atkarīgs no katra individuālās algas - no oficiāli deklarētās un no kuras veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, un pensijā došanās vecuma. Vienlaikus cilvēkiem, kuri ir strādājuši vai mācījušies līdz 1996.gadam, nozīmīgs ir arī šis periods.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri 1
cakspirms 6 gadiem
bet ja nemaksa vairak.piemeram ''REMTES AUTOTRANSPORTS'' ipasnieks uztaisija savus darbiniekus par mikrouznemumiem,siem nebija izveles.sradat citur nau kur.pasam saimniekam labi,nodokli mazak jamaksa,cel sev jauunu maju,brauc celojumos.bet valstij nodokli gar degunu,algas minimalas.sis saka ja negribat stradat,meklejiet citur.bet citur ir Anglija,Irija,vacija