Plānots ierobežot nereģistrētu lombardu darbību, Mixnews.lv

Plānots ierobežot nereģistrētu lombardu darbību

фото

Ekonomika | 2013. gada 6. februārī plkst. 17:45

Komersantiem, kuri bez licences izsniedz kredītus pret kustamas mantas ķīlu, jārēķinās ar stingrāku kontroli un bargākiem naudas sodiem, paredz šodien Saeimas Juridiskajā komisijā atbalstītās izmaiņas likumā, ziņo LETA.

Otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK) paredz naudas sodu par prasību neievērošanu, piešķirot patērētājiem kredītus pret kustamas lietas ķīlu.

Par kreditēšanas noteikumu pārkāpšanu sods juridiskajām personām paredzēts no 150 līdz 1000 latiem. Savukārt, ja pārkāpumi izdarīti atkārtoti gada laikā, soda apmērs būs no 250 līdz 3000 latiem.

Likumprojekta autori norāda, ka patlaban vairāku komersantu darbībā saskatāmas slēptas lombardu darbības pazīmes. Ņemot vērā salīdzinoši augstās nebanku kreditēšanas licences izmaksas, daļa pakalpojumu sniedzēju mēģina apiet licences saņemšanu. Piemēram, tiek slēgti preču glabājuma vai remonta līgumi, kas paredz drošības naudas izmaksu klientam, nododot lietu glabāšanā vai remontā.

Papildus likumprojektā arī tiek iekļauta norma, kas paredz bargāk sodīt tos darba devējus, kuri nav izpildījuši pienākumu reģistrēt darbiniekus Valsts ieņēmumu dienestā.

Vienlaikus likuma grozījumi paredz saskaņot APK normas ar jauno pirmsvēlēšanas aģitācijas regulējumu un pilnveidot normas, kas paredz atbildību par politisko partiju finansēšanas noteikumu pārkāpšanu.

Foto: vsluh.ru, afisha.gorodkirov.ru

Komentāri