Tiesībsargs: Ātro kredītu neizsniegšana jauniešiem ir diskriminējoša, Mixnews.lv

Tiesībsargs: Ātro kredītu neizsniegšana jauniešiem ir diskriminējoša

фото

Ekonomika | 2013. gada 6. februārī plkst. 19:44

Ātro kredītu devēju vienošanās neizsniegt aizdevumus 18 un 19 gadu veciem jauniešiem ir diskriminējoša, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

Atsaucoties uz Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, Tiesībsarga birojā aģentūrai BNS pavēstīja, ka, piedāvājot preci vai pakalpojumu, pārdodot preci vai sniedzot pakalpojumu, aizliegta atšķirīga attieksme patērētāja dzimuma, rases, etniskās piederības vai invaliditātes dēļ.

Tiesībsargs uzskata, ka šo normu nedrīkst tulkot tikai gramatiski – tā jātulko sistēmiski pēc jēgas un mērķa kontekstā ar Satversmes pantu, kurā ir noteikts vispārīgais diskriminācijas aizliegums.

"Tādēļ nebanku kredītdevēju asociācijas biedru paustais, ka sākot ar nākamo pirmdienu vairs neizsniegs aizdevumus 18 un 19 gadus veciem jauniešiem, ir diskriminācijas aizlieguma pārkāpums uz vecuma pamata," norādīja Tiesībsarga birojā.

Atgādinām, ka asociācijas biedri vienojušies, ka turpmāk neizsniegs aizdevumus 18 un 19 gadu veciem jauniešiem. Šāds ierobežojums tiks noteikts no pirmdienas, 11.februāra, un būs spēkā līdz brīdim, kamēr valsts izveidos vienotu kredītreģistru, kā arī nodrošinās iespēju pārbaudīt personu ienākumu līmeni.

Foto: mixnews.lv

Komentāri