KP: Lai iegādātos Stradiņa slimnīcā esošo aptieku, "Mēness aptieku" tīklam jāpārdod aptieka Āgenskalnā, Mixnews.lv

KP: Lai iegādātos Stradiņa slimnīcā esošo aptieku, "Mēness aptieku" tīklam jāpārdod aptieka Āgenskalnā

фото

Ekonomika | 2013. gada 7. februārī plkst. 15:54

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu piemērot saistošu noteikumu darījumam, ar kuru "Mēness aptieku" īpašnieks "Sentor Farm aptiekas" plāno iegādāties aptieku, kas atrodas Paula Stradiņa universitātes slimnīcas teritorijā, ziņo BNS.

Saskaņā ar KP nolemto, lai iegādātos aptieku Paula Stradiņa universitātes slimnīcas teritorijā, "Sentor Farm aptiekas" pirms tam jāpārdod tai piederošā aptieka, kas atrodas pretī Āgenskalna tirgus galvenajai ieejai.

KP arī norādīja, ka šobrīd slimnīcas teritorijā esošā aptieka "Paula stradiņa aptieka" pieder uzņēmumam "Farma Balt aptieka". Izvērtējot situāciju tirgū, KP atzina, ka lai aizsargātu iedzīvotāju intereses aptiekas īpašnieku maiņu iespējams atļaut vien ar tādu saistošo noteikumu, kas nodrošina aptieku konkurenci Āgenskalna mikrorajonā. Šobrīd visas trīs Āgenskalna tirgus rajonā esošās aptiekas pieder "Sentor Farm aptiekas", bet pēc KP saistošo noteikumu izpildes viena no tām piederētu citam īpašniekam, nodrošinot konkurenci starp aptiekām un izvēles iespējas patērētājiem.

Kā informēja KP vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Inita Kabanova, pretim Āgenskalna tirgum esošā aptieka "Sentor Farm aptiekas" jāpārdod trešajai personai, kas ir neatkarīga un ne tieši, ne netieši nav saistīta ar uzņēmumu. Tas nozīmē, ka ne šobrīd, ne pēc darījuma aptiekas pircēja amatpersonas un prokūristi nedrīkst būt amatpersonas, prokūristi vai darba ņēmēji "Repharm" grupas, kurā ietilpst "Sentor Farm aptiekas", uzņēmumos. Tāpat pircējam ar "Repharm" grupas uzņēmumiem nedrīkst pastāvēt kredītsaistības, ķīlas līgumi, vienas un tās pašas personas nedrīkst būt aptiekas ieguvēja un atsavinātāja daļu vai akciju īpašnieki, kā arī nedrīkst pastāvēt citas līdzīgas saistības.

Padomē arī norādīja, ka kopš apvienošanās, kas īstenota 2009.gadā, līdz 2015.gada 1.janvārim ir spēkā KP piemērotie saistošie noteikumi, kas liedz "Sentor Farm aptiekas" un "Recipe Plus" bez īpašas padomes atļaujas pārpirkt aptiekas Rīgā, Jēkabpilī, Talsos un Dobelē – pilsētās, kurās šiem uzņēmumiem jau ir ievērojama tirgus vara.

Savukārt kā pavēstīja "Sentor Farm aptiekas" pārstāve Zaiga Barvida, uzņēmums vēl nav izlēmis, kā rīkoties pēc šāda KP lēmuma.

"Mēs 6.februārī saņēmām KP lēmumu un pašlaik ar to iepazīstamies, jo tas ir diezgan apjomīgs. Kad būsim to izskatījuši, tad arī lemsim par to, kāda būs "Sentor Farm aptieku" tālākā rīcība," sacīja Barvida.

Tomēr "Sentor Farm aptiekas" uzskata, ka KP noteiktais ierobežojums ir nesamērīgs.

"Mēs uzskatam, ka KP uzliktais nosacījums ir nesamērīgs, jo skatoties no konkurences viedokļa tas, ka "Sentor Farm aptieku" skaits tiek palielināts par vienu, nemaina situāciju Rīgas pilsētā," teica uzņēmuma pārstāve.

Foto: hangthebankers.com, er.ru

Komentāri