CERT.LV: Gadu mijā Latvijas mājaslapas piedzīvoja Indonēzijas hakeru uzbrukumus, Mixnews.lv

CERT.LV: Gadu mijā Latvijas mājaslapas piedzīvoja Indonēzijas hakeru uzbrukumus

фото

Ekonomika | 2013. gada 8. februārī plkst. 09:29

Latvijas mājaslapas pagājušā gada beigās un šā gada sākumā bija Indonēzijas hakeru mērķis - viņi centās tās uzlauzt, ceļot savus hakeru reitingus, piektdien LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas vienības "CERT.LV" vadītāja Baiba Kaškina, ziņo BNS.

"Pagājušā gada beigās un šā gada sākumā Latvijai bija uzmākušies Indonēzijas hakeri, kuri lauza pēc kārtas visas lapas, kurām bija konkrēta ievainojamība, lai palielinātu savu uzlauzto mājaslapu skaitu un celtu hakeru reitingu," viņa sacīja.

Kaškina pastāstīja, ka Latvijā nav bijuši tāda mēroga uzbrukumu IT sistēmām, kā bija Igaunijā 2007.gadā, taču mazāka mēroga, bet mazāk nopietni uzbrukumi notiek gandrīz katru nedēļu. Pamatā šie incidenti ir komerciāla rakstura - to mērķis ir vai nu nozagt vai nopelnīt naudu. Tāpat ir diezgan daudz uzbrukumu, kas mērķēti uz Latvijas valsts iestādēm - parasti šie uzbrukumi tiek pamanīti un pārtverti, tādējādi tie nav bijuši sekmīgi. Uzbrukumi valsts iestādēm vairāk ir saistīti ar mērķi iegūt informāciju.

CERT.LV tika izveidots 2011.gada 1.februārī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta ietvaros un tā galvenā funkcija ir IT drošības veicināšana Latvijā. CERT.LV kopš šī gada ir Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Iepriekš vienība bija Satiksmes ministrijas pārziņā.

Foto: makarska-danas.com

Komentāri