BA: Arodskolas nespēj sagatavot pietiekamu skaitu kvalificētu strādnieku, Mixnews.lv

BA: Arodskolas nespēj sagatavot pietiekamu skaitu kvalificētu strādnieku

фото

Ekonomika | 2013. gada 8. februārī plkst. 14:05

Latvijas arodskolās netiek sagatavots pietiekami daudz kvalificētu strādnieku, piektdien Baltijas Asamblejas (BA) Ekonomikas, enerģētikas un inovāciju komitejas sēdē norādīja tās līdzpriekšsēdētājs Atis Lejiņš, ziņo BNS.

"Latvijā ir bijuši divi gadījumi, ka ļoti lielas kompānijas paudušas vēmi ienākt Latvijas tirgū un prasījušas 300 kvalificētu strādnieku. Diemžēl mēs to nodrošināt nespējām, tāpēc tās nolēma savus plānus Latvijā neīstenot. Manuprāt, problēma ir ar mūsu arodskolām, kuras nespēj saražot pietiekami daudz kvalificētu strādnieku. Latvijā vajadzētu pie šīs problēmas strādāt," klāstīja Lejiņš.

Viņš arī aicināja ņemt piemēru no citām valstīm, piemēram, Vācijas, kur arodskolu sistēma ir labi attīstīta.

Jau ziņots, ka Rīgā piektdien notiek BA Ekonomikas, enerģētikas un inovāciju komitejas sēde, kurā tiek spriests par kopīgiem pasākumiem ekonomiskās izaugsmes un nodarbinātības paaugstināšanai, kopīgu investīciju projektu veicināšanu un Baltijas valstu sadarbību kopīgās ārējās ekonomiskās politikas stiprināšanā.

BA ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12–20 deputātu. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā tiek risināti BA darba kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Foto: no vietnes renatocilento.blogspot.com

Komentāri