Janvārī Latvijā turpināja augt bezdarbs, Mixnews.lv

Janvārī Latvijā turpināja augt bezdarbs

фото

Ekonomika | 2013. gada 12. februārī plkst. 17:32

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī 2013.gada janvāra beigās palielinājies līdz 10,9%, mēnesi iepriekš tas bija 10,5%, ziņo LETA.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) šo palielinājumu skaidro ar sezonālo darbu un izmaiņām likumdošanā, kas paredz, ka no šī gada bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums visiem bezdarbniekiem ir deviņi mēneši. Šādu situāciju jau bijis iespējams prognozēt.

"Kā jau iepriekš prognozēja NVA, janvārī reģistrētā bezdarba līmenis nebūtiski, bet tomēr nedaudz palielinājies, tas ir, par 0,4% punktiem un bezdarbnieku skaits - par 3436 cilvēkiem," informē NVA.

Kā izrādījās, vislielākā ietekme bezdarbnieku skaita palielināšanās bijusi būvniecības un ceļu būves nozarēm. Janvārī 14% no visām personām (1400 personas), kas zaudēja darbu, pārstāv minētās nozares. Tāpat ir palielinājies to darbu zaudējušo cilvēku skaits, kuri kā pēdējo nodarbošanos norāda ar auto pārvadājumiem saistītās profesijas.

"Jānorāda, ka minētajās nozarēs vienmēr ir vērojama spēcīga sezonāla ietekme," uzsver NVA Finanšu un attīstības departamenta direktora vietnieks, Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups.

Vienlaikus bezdarba pieaugums daļēji varētu būt saistāms arī ar izmaiņām likumdošanā. Kā skaidro NVA, daļa personu, kas zaudēja darbu 2012.gada novembrī vai decembrī, nedevās reģistrēties uz NVA par bezdarbniekiem, bet sagaidīja 2013.gada sākumu. Par to liecinot gan reģistrēto bezdarbnieku kritums pērn decembrī, gan informācija par darba zaudēšanas datumu.

"Cilvēki atlika reģistrēšanos uz janvāri, lai būtu iespēja ilgāku laiku saņemt pabalstu, ja neizdodas atrast darbu," norāda NVA.

Kopumā janvārī bezdarbnieka statusu ieguva 13 314 personas, bet zaudēja 10 tūkstoši cilvēku. Savukārt NVA uzskaitē 2013.gada janvāra sākumā bija 104 052, bet janvāra beigās - 107 488 bezdarbnieki.

Zemākais bezdarba līmenis 2013.gada janvārī reģistrēts Rīgas reģionā - 7%, bet augstākais Latgales reģionā - 21,5%. Savukārt Kurzemes reģionā bezdarba līmenis janvārī bija 12,2%, Zemgales reģionā - 12,1% un Vidzemes reģionā - 13,3%.

Foto: readmas.ru, job-spb.ru, forexaw.com

Komentāri