Riska kapitāla investori: IT uzņēmējiem Baltijā jādomā globāli, Mixnews.lv

Riska kapitāla investori: IT uzņēmējiem Baltijā jādomā globāli

Latvijas un Baltijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmējiem iesācējiem jau no paša sākuma jādomā globāli, bet tas ne vienmēr tiek darīts, izskanēja šodien iesācējuzņēmumu pasākuma "TechChill" riska kapitāla investoru paneļa diskusijā, ziņo "nozare.lv".

"Pārāk bieži vietējie Baltijas iesācēji uzskata, ka iekarot Latvijas tirgu ir liels panākums, bet ir jādomā globāli no paša sākuma," teica riska kapitāla fonda "Rubylight" vadītājs Vitālijs Rubšteins.

"Jābūt stipram un drosmīgam un jādomā globāli," teica Rubšteins. Zviedru riska kapitāla firmas "Creandum" pārstāvis Daniels Blumkvists teica, ka iesācējuzņēmējiem nav jādomā par to, kā viņu koncepcija izskatīsies investoriem, bet drīzāk par pašu iecerēto produktu, lai tas patiktu lietotājiem.

Viņam piekrita Rubšteins, taču norādot, ka jauns pakalpojums ir iespējami vienkārši jātestē patērētājiem, nevis jāizfantazē, ka būs ļoti daudz lietotāju un tādēļ jāuztaisa infrastruktūra, kuru galu galā neviens nelieto. Kā veiksmīgu "Rubylight" investīciju Rubšteins minēja jauniešu sociālo tīklu "ask.fm", kas dibināts Latvijā, bet ieguvis lietotāju miljonus visā pasaulē.

Riska kapitāla kompānijas "Sunstone" asociētais partneris Johans Lorenzens teica, ka galvenais ir atrast "kādu lielu problēmu, kurai vēl nav risinājuma", un tad censties savu risinājumu no paša sākuma piedāvāt globālam tirgum.

Arī Manu Mekala, viens no "Conor Venture Partners" dibinātājiem piebalsoja, ka jācenšas ielauzties globālā tirgū ar apņemšanos "būt numur viens, būt labākam".

Vaicāti, kādas investīcijas tie būtu labprāt veikuši, bet neizdarīja, gandrīz visi minēja Igaunijā izstrādāto interneta telefonijas un videosarunu rīku "Skype". Savukārt Rubšteins teica, ka viņš cienot Latvijā izstrādāto adrešu un kontaktu risinājumu "Macintosh" datoriem un "iPhone" telefoniem "Cobook". Arī Lorenzens minēja "Cobook" un teica, ka viņam arī būtu bijis jāinvestē "ask.fm".

Ilustrācija: no vietnes delimiter.com.au

Komentāri