Asociācija: PVN samazināšana apkurei līdz galam nerisinās problēmu, Mixnews.lv

Asociācija: PVN samazināšana apkurei līdz galam nerisinās problēmu

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. februārī plkst. 07:55

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana apkurei līdz galam nerisinās augsto apkures rēķinu problēmu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas valdes loceklis Andris Akermanis.

"Pirmajā brīdī mēs arī teicām - jā [PVN apkurei ir jāsamazina], bet, tā dziļāk padomājot, var tā darīt, bet tas nerisina problēmu līdz galam. Tas viss ir jauki, bet tikai lieta ir tā, ka tas pazemina siltuma tarifus un siltuma cenu gan maksātspējīgajiem, gan maksātnespējīgajiem," sacīja Akermanis.

Viņš norādīja, ka risinājums augstajiem apkures rēķiniem viennozīmīgi ir siltināšana.

"Siltināšana ir tas, kas ilgtermiņā viennozīmīgi pazemina siltuma maksu," teica Akermanis, gan uzsverot, ka siltināšana ir jāveic pareizi.

Kā ziņoja portāls Mixnews, apmēram 700 cilvēku piketā otrdien pulcējās protesta akcijā, prasot valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei no 12% līdz 5%.

Atgādinām, ka Saeima 24.janvārī, lemjot par grozījumiem jaunajā PVN likumā, noraidīja opozīcijas iesniegtos priekšlikumus, kas paredzēja samazināt PVN likmi apkurei.

Pašreiz PVN likme apkurei ir 12%, un lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju aptaujās norādījuši, ka atbalsta PVN apkurei samazināšanu.

Foto: grani.lv

Komentāri