LPS: lielie iedzīvotāju apkures rēķini rada spiedienu uz pašvaldību budžetiem, Mixnews.lv

LPS: lielie iedzīvotāju apkures rēķini rada spiedienu uz pašvaldību budžetiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. februārī plkst. 08:44

Iedzīvotāju grūtības nomaksāt lielos apkures rēķinus rada pamatīgu spiedienu uz pašvaldību budžetiem, ziņo BNS.

Ceturtdien LTV raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

LPS vadītājs atgādināja, ka pašvaldības iedzīvotājiem janvāra beigās Latvijas pašvaldību iedzīvotāju parāds par apkuri sasniedzis kopumā 39,67 miljonus latu, iekļaujot decembra rēķinus. Šā gada janvāra beigās iedzīvotāju parāds par apkuri ir daudz lielāks nekā pagājušajā gadā, kad tas bija 31,75 miljoni latu.

Jaunsleinis norādīja, ka pašvaldības iedzīvotājiem sniedz pabalstus, lai palīdzētu norēķināties par apkuri. Pagaidām dati par to izmaksu apmēru nav apkopoti. "Bet ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir pamatīgs spiediens uz pašvaldību budžetiem," teica Jaunsleinis un atzina, ka prioritāri ir jānodrošina apkures sezona.

Viņš arī kritizēja valsts vēlmi problēmu risināšanu maksimāli pārlikt uz pašvaldību pleciem. "Tad, kad budžets jāsadala, tad saka, ka pašvaldībām naudas nav. Tad, kad problēmas jārisina, tad saka, ka tas ir uz pašvaldību pleciem, - mācību līdzekļi bērniem uz pašvaldību pleciem, apkures jautājumi uz pašvaldību pleciem, sabiedriskā transporta organizācija uz pašvaldību pleciem, ceļu uzturēšana uz pašvaldību pleciem," teica Jaunsleinis.

Jau ziņots, ka Latvijā decembrī būtiski pieauguši apkures rēķini augsto tarifu un zemākas gaisa temperatūras dēļ tie ir par 60-70% augstāki nekā 2011.gada decembrī. Siltumapgādes uzņēmumi arvien biežāk saņem iedzīvotāju sūdzības par dārgajiem rēķiniem un lūdz maksājumu termiņu pagarinājumus.

Foto: diena.lv

Komentāri