"Eurostat": Latvijā straujākā ekonomikas izaugsme Eiropas Savienībā, Mixnews.lv

"Eurostat": Latvijā straujākā ekonomikas izaugsme Eiropas Savienībā

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. februārī plkst. 13:48

Latvijas ekonomika 2012.gada ceturtajā ceturksnī uzrādījusi straujāko izaugsmi no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm gan ceturkšņa, gan gada salīdzinājumā, atsaucoties uz ES statistikas biroja "Eurostat" jaunākiem datiem, ziņo LETA.

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 5,7%. Otra straujākā ekonomiskā izaugsme gada salīdzinājumā bijusi Igaunijā - par 3,4%, bet Lietuva ierindojas trešajā vietā ar 3,1% pieaugumu.

Lielākais kritums gada griezumā ceturtajā ceturksnī reģistrēts Grieķijā - par 6%, Portugālē - par 3,8% un Kiprā - par 3%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu ES ekonomika 2012.gada pēdējā ceturksnī samazinājās par 0,6%, bet eirozonā - par 0,9%. Savukārt salīdzinājumā ar trešo ceturksni ES ekonomika ceturtajā ceturksnī saruka par 0,5%, bet eirozona piedzīvoja lejupslīdi 0,6% apmērā.

Arī ceturkšņa salīdzinājumā straujākā ekonomiskā izaugsme reģistrēta Latvijā - par 1,3%, kam seko Lietuva ar 1% un Igaunija ar 0,9% pieaugumu.

Lielākais kritums ceturkšņa salīdzinājumā šā gada pēdējā ceturksnī reģistrēts Portugālē - par 1,8%, Kiprā - par 1% un Ungārijā - par 0,9%. 2012.gadā kopumā ES IKP samazinājās par 0,3%, bet eirozonā - par 0,5%.

Foto: delogazeta.ru, mirsovetov.ru

Komentāri