Ekonomists: Nespēja ilgstoši atrast darbu - hroniska nodarbinātības problēma, Mixnews.lv

Ekonomists: Nespēja ilgstoši atrast darbu - hroniska nodarbinātības problēma

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. februārī plkst. 14:41

Par hronisku nodarbinātības problēmu ir kļuvusi nespēja ilgstoši atrast algotu darbu, norāda "SEB bankas" ekonomists Dainis Gašpuitis, ziņo "nozare.lv"

Šādi darba meklētāji ir 53,8% no visu darba meklētāju kopskaita, kas norāda uz problēmas dziļumu un nopietnību. Joprojām saglabājas liels skaits to darba meklētāju, kuriem ir darba pieredze, kas liecina par strukturālā bezdarba problēmām. Tādēļ pārkvalificēšanās un apmācību programmu pieejamība un efektivitāte saglabās lielu nozīmi darba tirgus tendencēs, vērtē ekonomists.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pērn pēdējā ceturksnī nedaudz vairāk nekā puse - 77 800 jeb 53,8% cilvēku no darba meklētāju kopskaita - bija ilgstošie darba meklētāji.

Komentējot jaunākos statistiķu publicētos darbaspēka apsekojuma datus, "SEB bankas" ekonomists norāda, ka bez lieliem pārsteigumiem 2012.gada pēdējā ceturksnī darba meklētāju skaits no 13,5% 2012.gada trešajā ceturksnī pieauga līdz 13,8%. Gadu iepriekš rādītājs bija 15% līmenī. Savukārt ceturkšņa laikā no 57,5% līdz 57,3% samazinājās nodarbinātības līmenis.

"Vērtējot darba tirgus attīstību, turpmāk fokusā ir jāpatur ne tikai bezdarba mazināšanās tendence un cipars, bet arī izmaiņas nodarbinātībā. Tas ir svarīgi gan sabiedrības novecošanās, gan arī ekonomikas izaugsmes potenciāla saglabāšanas kontekstā," norāda Gašpuitis.

Foto: no vietnes nekrize.lv

Komentāri