Food Union produktiem paveras ceļš uz Ķīnu, Mixnews.lv

Food Union produktiem paveras ceļš uz Ķīnu

фото

Ekonomika | 2015. gada 13. janvārī plkst. 09:10

Piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" saņems eksporta sertifikātu uz Ķīnu. Plānots, ka tuvāko sešu mēnešu laikā uz Ķīnu tiks eksportēts uzņēmumā ražotais saldējums, krēmsiers un saldkrējuma sviests, informēja AS "Rīgas piena kombināts" valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Viens no lielākajiem Ķīnas pārtikas ražošanas uzņēmumiem "Bright Food" ir izrādījis interesi investēt saldējuma un piena produktu uzņēmējdarbībā, kā arī Latvijas lauksaimniecības produktu ražošanā kopumā.

Kā norādīja "Bright Food" priekšsēdētājs Ljui Jundzje, Latvija ir realizējusi karantīnas procesu piena produktu eksportam uz Ķīnu un "Food Union" saņems šādu sertifikātu produktu eksportam uz Ķīnu.

"Tādējādi tiks radītas pilnībā jaunas iespējas biznesa sadarbībai starp Latvijas un Ķīnas uzņēmumiem, kas sniegs ieguvumu patērētājiem abās valstīs. Pateicamies par delegācijas uzaicināšanu un uzņemšanu un ar nepacietību gaidām abpusēji izdevīgas sadarbības izveidi," norādīja kompānijas priekšsēdētājs.

Savukārt Staņēvičs apliecināja, ka Ķīnas delegācijas vizīte Latvijā ir stratēģisks solis "Food Union" un "Bright Food Group" stabilu ilgtermiņa attiecību veidošanā. "Šī sadarbība varētu strukturāli mainīt Latvijas piensaimniecības nozari. Ceram, ka jau sešu mēnešu laikā Ķīnas pircēji varēs baudīt saldējumu "Ekselence" un svaigo krēmsieru un saldkrējuma sviestu. Tā ir iespēja piešķirt Latvijas zīmolam Ķīnā inovatīvas un ekoloģiskas valsts aprises, kas mums ir jāizmanto," norādīja Staņēvičs.

Ķīnas pārtikas delegācija šodien tikās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, apliecinot interesi sadarbībā ar Latvijas pārtikas pārstrādātājiem. Delegācija, kuras sastāvā kopā ar Šanhajas municipalitātes vadību piedalījās Ķīnas koncerna "Bright Food" vadība, uzsvēra lielo interesi par sadarbību ar Latvijas pārtikas pārstrādātājiem jau tuvākajā laikā.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) pēc tikšanās ar delegāciju norādīja, ka "Food Union" sāktā sadarbība ar "Bright Food" arī pārējiem ražotājiem apliecina, ka Ķīna varētu izvērsties par ilgtermiņa tirgu.

"Bright Food" ir pārtikas grupa, kura aptver lauksaimniecību, pārtikas pārstrādi un ražošanu, pārtikas sadali un ietver pilnu pārtikas nozares vērtību ķēdi. 2013.gadā grupa sasniedza aptuveni 13,7 miljardus eiro lielu peļņu. Grupas pamatdarbībā ietilpst piena, cukura, gaļas, dārzeņu un rīsu nozares, kā arī mūsdienu lauksaimniecība, mazumtirdzniecība, nekustamie īpašumi un finanšu pakalpojumi. "Bright Food" pieder vairākas labi zināmas preču zīmes un zīmolu produkcija Šanhajā un Ķīnā, turklāt trīs līdz piecu gadu laikā "Bright Food" vēlas iekļūt starp pasaules 500 labākajiem uzņēmumiem.

Janvāra sākumā "Rīgas piena kombinātā" ieradās četri Ķīnas pārtikas drošības sistēmas (HACCP) inspektori, lai auditētu uzņēmumu pirms plānotās eksporta sertifikātu piešķiršanas.

Audita rezultātā Ķīnas sertifikācijas un inspekcijas kompānija izsniegs Ķīnas HACCP sertifikātu un rekomendēs Ķīnas atbildīgajiem dienestiem iekļaut "Food Union" importētāju reģistrā. Plānots, ka Ķīnas HACCP sertifikātu piena produktu eksporta sākšanai uz Ķīnu "Food Union" varētu saņemt divu līdz trīs mēnešu laikā.

Jau iepriekš "Food Union" valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs sacīja, ka, iespējams, jau šā gada martā uzņēmums varētu sākt produkcijas eksportu uz Ķīnu. Uz Ķīnu plānots eksportēt piena produktus ar zīmoliem "Rasa", "Lāsēns", "Limbažu piens" un "Lapzemes siers", saldējumu ar zīmoliem "Ekselence", "Pols", "NU Fruit" un "NU Smoothie", kā arī industriālos produktus - sauso pienu un sausās sūkalas.

Komentāri