PVD joprojām meklē darbiniekus, Mixnews.lv

PVD joprojām meklē darbiniekus

фото

Ekonomika | 2015. gada 13. janvārī plkst. 17:10

Lai gan Āfrikas cūku mēra izplatība mājas cūku vidū ir ierobežota, bet mežacūku populācijā kopš pērnā novembra tā sastopama tikai paretam, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izsludinājis divas vakances uz inspektoru vietām, ziņo LETA.

Vakances izsludinātas uz inspektora fitosanitārās uzraudzības jomā vietu Krāslavas novada Piedrujas pagastā un Zilupes novada Robežkontroles departamenta kontroles punktā "Terehova".

Pretendentu pienākums būt veikt kravu pārbaudes, precīzi noformēt pavaddokumentus un izrakstīt rēķinus par kontrolētajām kravām.

Amata vietas paredzētas uz noteiktu laiku - līdz 2017.gada 31.decembrim. Kandidātu pieteikšanās termiņš ir 20 dienas no paziņojuma publicēšanas "Latvijas Vēstnesī".

Līdzīgu konkursu uz 15 vakantajām inspektoru amata vietām PVD izsludināja jau pērn oktobrī, taču toreiz pilnu štata vienību neizdevās nokomplektēt un konkurss uz četrām amata vietām tika izsludināts atkārtoti.

Iepriekš septembrī valdība konceptuāli atbalstīja 599 496 eiro piešķiršanu PVD, kas tiktu novirzīti 20 jaunu amata vietu izveidošanai, transportlīdzekļu iegādei un algu paaugstinājumam pašreizējiem inspektoriem.

Kopumā 2014.gadā ĀCM kontroles pasākumiem no budžeta apakšprogrammas "Izdevumi citu Eiropas Savienības politiku instrumentu projektu un pasākumu īstenošanai" piešķirti 2 688 866 eiro, no kuriem līdz 26.augustam izlietoti 646 776 eiro.

Jāatgādina, ka, sākot ar šā gada 1.janvāri, vairs nav spēkā ārkārtas situācija, kas saistībā ar ĀCM uzliesmojumu 2014.gada jūlijā un septembrī tika noteikta vairāk nekā 40 Latvijas administratīvajās teritorijās. Tomēr mēra skartajās zonās līdz pat 2018.gada 31.decembrim saskaņā ar Eiropas Savienības lēmumu noteikti cūku un to produktu pārvietošanas ierobežojumi.

Ārkārtējā situācija varētu tikt noteikta atkārtoti, ja ĀCM skartu jaunas administratīvās teritorijas.

Saskaņā ar PVD oficiāli pieejamo informāciju līdz šim ĀCM konstatēts 217 mežacūkām 13 novadu 34 pagastos, kā arī 72 mājas cūkām 31 saimniecībā, savukārt slimības dēļ kopumā līdz šim iznīcinātas 564 mājas cūkas. Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 17.septembrī.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014.gada 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijas teritorijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Komentāri