Pētījums: Rēķinu kārtošana sievietēm patīk, bet vīriešus kaitina, Mixnews.lv

Pētījums: Rēķinu kārtošana sievietēm patīk, bet vīriešus kaitina

фото

Ekonomika | 2015. gada 13. janvārī plkst. 17:48

Kamēr katrai otrajai sievietei rēķinu kārtošana patīk, katrs piektais vīrietis atzinis, ka rēķinu kārtošanu laika trūkuma dēļ bieži atliek un uzskata par kaitinošu nodarbi, ko labprāt uzticētu kādam citam, noskaidrots "SEB bankas" veiktajā "Snapshot" aptaujā.

Vairāk nekā puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ik mēnesi apmaksā četrus līdz desmit rēķinus, un 96% respondentu rēķinus apmaksā internetā.

Domājot par saviem rēķinu apmaksāšanas paradumiem, katrs ceturtais atzina, ka izmanto automātisko rēķinu apmaksas iespēju savā internetbankā. Visbiežāk automātiskos maksājumus izvēlas cilvēki ar vidēji augstiem (32%) un augstiem (31%) ienākumiem.

Kā norāda "SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere, automātisko rēķinu apmaksa iedzīvotāju vidū pakāpeniski kļūst arvien populārāka.

No šā gada 1.janvāra iedzīvotāju ierasto automātisko maksājumu vietā izveidots jauns pakalpojums - elektronisko rēķinu (e-rēķins) automātiskā apmaksa, kas klientiem ļauj uzticēt rēķinu maksāšanu bankai. E-rēķinu automātiskā apmaksa ļauj apmaksāt rēķinus ar mainīgu ikmēneša summu, turklāt "SEB bankas" klientiem ir iespēja savā internetbankas kontā sekot līdzi saņemtajiem e-rēķiniem un to apmaksai.

Klientiem, kuri līdz šim izmantojuši automātisko rēķinu apmaksu, arī jaunais pakalpojums - e-rēķinu automātiskā apmaksa - sniedz līdzīgas iespējas. Tāpat kā līdz šim, saņemtie rēķini tiks apmaksāti savlaicīgi un precīzi.

Komentāri