EP deputāts: Igauņiem un lietuviešiem no ES budžeta nekāda lielā ieguvuma nav, Mixnews.lv

EP deputāts: Igauņiem un lietuviešiem no ES budžeta nekāda lielā ieguvuma nav (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 15. februārī plkst. 08:15

Ja vērtējam skaitliski, tad arī lietuviešiem un igauņiem no Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta sarunām nekāda lielā ieguvuma nav, tomēr viņiem pēc atgriešanās mājās bija daudz labāka komunikācija, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Viņš norādīja, ka katras valsts vadītāji, atgriežoties savās galvaspilsētās, panākto rezultātu pasnieguši kā uzvaru. To darījuši arī lietuvieši un igauņi, bet mūsu kaimiņiem bijusi daudz labāka komunikācijas stratēģija.

Pēc EP deputāta domām, mūsu valstij komunikācija bijusi ļoti neveiksmīga un arī sarunu taktika pieklibojusi, ja Latvija sarunu beigu posmā zaudējusi tuvākos partnerus un palikusi kopā ar Maltu un Bulgāriju.

Zīle uzsvera, ka tas vairāk ir pārmetums nevis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), bet Ārlietu ministrijai (ĀM), kas gatavojusi sarunas jau labu laiku.

Kā ziņoja portāls Mixnews, nākamajā plānošanas periodā kohēzijas finansējums Latvijai būs 4,77 miljardi eiro (3,35 miljardi latu) tekošajās cenās un 4,23 miljardi eiro (1,71 miljards latu) 2011.gada fiksētajās cenās, paredz panāktā ES līderu vienošanās. Lauksaimniecības tiešmaksājumos pieejamais finansējums ir 1,72 miljardi eiro (1,21 miljards latu) tekošajās cenās un 1,51 miljards eiro (1,06 miljardi latu) 2011.gada salīdzināmajās cenās. Latvijas lauksaimniekiem līdz 2020.gadam paredzēts sasniegt 196 eiro (138 latu) platību maksājumus par hektāru jeb aptuveni 80% no ES vidējā līmeņa.

Nākamajā plānošanas periodā Latvija lauku attīstībai saņems papildus 67 miljonus eiro (47 miljonus latu), ko varēs izmaksāt kā tiešmaksājumus.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
nwbstNeicupITouapirms 6 gadiem
We did allow multiple suibssmions. One solicited writer made it into the book on the strength of his second story. Several solicited writers submitted multiple stories and failed to make it in. Five solicited writers were accepted only after they resubmitted retooled stories. Being solicited helps a great deal statistically, but you're absolutely right, it's far from a guaranteed sale.