No februāra Rīgas sabiedriskā transporta mēnešbiļetes cena var sasniegt pat 50 eiro, Mixnews.lv

No februāra Rīgas sabiedriskā transporta mēnešbiļetes cena var sasniegt pat 50 eiro

фото

Ekonomika | 2015. gada 20. janvārī plkst. 09:12

No 1.februāra mēnešbiļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā būs no 8 līdz 50 eiro, informēja "Rīgas satiksmē".

No februāra mēneša biļete vienam maršrutam visām mēneša dienām maksās 35 eiro, bet tikai visām mēneša darba dienām - 30 eiro. Savukārt biļete vienam maršrutam piecām dienām maksās 9 eiro.

Strādājošie pensionāri biļeti visām mēneša dienām vienā maršrutā varēs iegādāties par 25 eiro, bet tikai visām darba dienām - par 20 eiro. Savukārt studentiem un daudzbērnu ģimenēm, kā arī skolotājiem šī biļete vienā maršrutā visām mēneša dienām izmaksās 10 eiro. Skolotājiem - Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu, interešu izglītības iestāžu, pirmsskolas izglītības iestāžu, profesionālās ievirzes sporta skolu, mūzikas un mākslas skolu pedagogiem, kuri iepriekšminētajās iestādēs strādā pamatdarbā - mēneša biļete vienā maršrutā tikai darba dienām izmaksās 8 eiro.

Visdārgākā mēnešbiļete - visām mēneša dienām visos sabiedriskā transporta maršrutos - maksās 50 eiro, bet tāda pati biļete tikai darba dienām - 40 eiro.

Tikmēr strādājošie pensionāri mēneša biļeti visām dienām visos maršrutos varēs iegādāties par 40 eiro, bet tādu biļeti tikai darba dienām - par 30.

Studentiem, skolotājiem un daudzbērnu ģimenēm šāda biļete - visām mēneša dienām visos maršrutos - izmaksās 16 eiro. Savukārt skolotāji šādu biļeti tikai darbadienām varēs iegādāties par 12 eiro.

Biļete visos maršrutos piecām dienām maksās 15 eiro, bet tāda pati trim dienām - 10 eiro. Savukārt 24 stundu jeb diennakts biļete visiem maršrutiem maksās 5 eiro.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Pēc "Rīgas satiksmes" izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro.

Šogad Rīgā tiks saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides, saglabājot viņiem esošās biļešu cenas.

Komentāri