Aptauja: Latvijas iedzīvotāju dāvanas pērk internetā, Mixnews.lv

Aptauja: Latvijas iedzīvotāju dāvanas pērk internetā

фото

Ekonomika | 2015. gada 26. janvārī plkst. 19:48

Aizvien vairāk cilvēku vismaz daļu dāvanu iegādājas internetā, jo tīmeklī ir pieejams plašāks preču klāsts par izdevīgākām cenām, kā arī ir ērtāk iepirkties, liecina "Inbox Polls" jaunākās aptaujas dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gadu mijā veikto aptauju, divkārt ir audzis to cilvēku skaits, kam vissvarīgākais arguments dāvanu pirkšanai internetā ir labākas cenas. Jaunākajā "Inbox Polls" aptaujā izdevīgākas cenas kā motivāciju dāvanu pirkšanai tīmeklī nosauca 38% respondentu.

Ērtāka iepirkšanās šogad ir svarīga 29% aptaujāto, bet plašāku izvēli un iespēju labāk salīdzināt piedāvājumu novērtē 20% no tiem. Salīdzinot ar iepriekšējo aptauju, divas reizes samazinājies to cilvēku skaits, kas tīmeklī meklē oriģinālas dāvanas. Ja 2013.gada nogalē tā domāja 19% respondentu, tad pērn decembrī - tikai 9%.

"Gada laikā interneta iepirkumu cienītāju skaits ir palielinājies par 4%. Tas ir neliels, taču stabils pieaugums. Paredzam, ka šāda tendence turpināsies, proti, Latvijas iedzīvotāji internetu aizvien plašāk izmantos kā platformu ērtākai ikdienai, ne tikai izklaidei. Tas nozīmē, ka uzņēmējiem ir iespēja internetā pelnīt naudu un ir jēga palielināt investīciju īpatsvaru interneta risinājumiem, tostarp arī reklāmai," secina SIA "Inbokss" pārdošanas direktors Andis Kulinskis.

To, ka internets kļūst aizvien iecienītāka iepirkšanās vieta, apliecina arī gadumijas "dāvanu drudža" tendences lielākajos Latvijas interneta veikalos.

"2014.gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pircēju aktivitāte palielinājās par 30%. Mēs to vērtējam kā ļoti labu sasniegumu, it īpaši, ja ņem vērā, ka iepriekšējā gadā pircēju noskaņojumu ietekmēja pāreja uz eiro. Visaktīvākā iepirkšanās notiek pēdējā brīdī, proti, 23., 24.decembrī, kā arī 30., 31.decembrī," atzīst interneta veikala "1a.lv" vadītājs Mareks Zuika.

Viņš uzsver, ka tiešsaistes veikalu struktūra ļauj piedāvāt zemākas cenas, taču ne mazāk svarīgi ir piedāvātie servisi: saprotami izvietoti produkti, kam pievienotas specifikācijas, foto, ērta un ātra piegāde, piemērots darba laiks svētku periodā.

Interneta veikalā dāvanām pērnā gada nogalē visvairāk pirktas smaržas, "Lego" konstruktori, vidējās un zemākās cenu kategorijas planšetdatori, kā arī mobilie telefoni.

Aptaujātie interneta lietotāji uzskata, ka tīmeklī visizdevīgāk ir iegādāties elektropreces, sadzīves tehniku un mobilos telefonus. Šādi domā attiecīgi 44%, 38% un 31% "Inbox Polls" respondentu. Internetu kā pievilcīgu vietu ceļojumu pirkšanai nosauca 26% respondentu, apģērbu un apavu iegādei - 21%, bērnu preču - 21% un mēbeļu iegādei - 9% aptaujāto. "Inbox Polls" aptauju regulāri veic portāls "Inbox.lv", interneta vidē aptaujājot respondentus par dažādiem patērēšanas un informācijas saņemšanas paradumiem. Jaunākā aptauja tika veikta pērn 4.decembra līdz 15.decembrim, tajā piedalījās 2457 respondentu.

Komentāri