Aicina kļūt par sociāliem uzņēmējiem, Mixnews.lv

Aicina kļūt par sociāliem uzņēmējiem

фото

Ekonomika | 2015. gada 27. janvārī plkst. 19:48

Laužot stereotipus par labdarības projektu īstermiņu raksturu, jau otro gadu sociālā biznesa akselerators “New Do(o)r Riga” izsludina pieteikšanos sociālo uzņēmēju apmācību programmai, pastāstīja “New Do(o)r Riga” programmas direktore Diāna Lapkis.

Iecerēts, ka šogad Rīgā uz mācībām un praktiskajām nodarbībām pulcēsies dalībnieki no Baltijas, Vācijas, Ukrainas, Baltkrievijas un citām valstīm.

“Biznesam var būt dažādas formas, un sociālais bizness pasaulē kļūst aizvien populārāks, jo, atšķirībā no labdarības klasiskā formā, tas ir ilgtspējīgs. Turklāt valsts nekad nevarēs atrisināt visas iedzīvotāju problēmas, nepieciešama arī sabiedrības iesaiste. Sociālais bizness ļauj risināt gan šo problēmu, gan ir pašpietiekams,” sacīja Lapkis.

Daudzi sāk ar to, ka ir inovatīva ideja, bet nezina, kā to īstenot, pietrūkst praktisku iemaņu, zināšanu un uzdrīkstēšanās. Tieši tādēļ ir izveidota sociālo biznesu inovāciju platforma “New Do(o)r Riga”, kas piedāvā starptautiski pārbaudītu programmu, ko vada jomā pieredzējušu profesionāļu komanda.

“Veidojot tādas dinamiskas apmācību programmas kā “New Do(o)r” mūsu mērķis ir sniegt tās dalībniekiem visus nepieciešamos rīkus un zināšanas, lai risinātu reālas sabiedrībā pastāvošas problēmas,” sacīja “Jewish Agency for Israel”, kas ir viena projekta iniciatorēm un galvenajiem sponsoriem, neformālās izglītības nodaļas vadītājs Mihails Bogomoļnijs.

Apmācību programmas pamatā ir “PresenTense” pieredze, kas pirms septiņiem gadiem aizsāka sociālā biznesu akseleratoru apmācību programmas ASV un Izraēlā. Vērā ņemams ir tas, ka 86% šo akseleratoru dalībnieku – sociālo uzņēmēju – joprojām ir aktīvi un veiksmīgi strādā.

“New Do(o)r Riga” šogad piedāvās plašāku un padziļinātāku programmu, kas ilgs pusgadu. Reizi pusotrā vai divos mēnešos noritēs trīs dienu semināri, kurā mācības nodrošinās starptautiski lektori, par tādiem jautājumiem kā idejas un tirgus definēšana, prezentācijas prasmes, investoru piesaiste u.c. Tostarp būs arī praktiski uzdevumi, darbs grupās, tikšanās ar ekspertiem un papildu lekcijas atbilstoši dalībnieku konkrētajām vajadzībām.

Paralēli zināšanu un praktisko iemaņu apguvei, programmas dalībniekiem ir jāizstrādā un jāizvērš sava sociālā biznesa ideja. Katram dalībniekam tiek piešķirts mentors, kas palīdz šajā ceļā. Programma vainagojas ar īpašu starptautisku pasākumu, kurā investoriem un biznesa eņģeļiem tiek prezentētas sešu mēnešu laikā izstrādātas sociālo uzņēmumu idejas.

Uzzināt vairāk programmu un pietiekties dalībai līdz pat 2015.gada 25.februārim (ieskaitot) var interneta vietnē www.newdoor.lv.

“Mūsu kā sociālā biznesa akseleratora mērķis ir atbalstīt programmas dalībniekus visā to ceļā līdz uzņēmuma izveidei,” piebilda Lapkis.

Pērn “New Do(o)r Riga” programmu absolvēja desmit dalībnieki, no kuriem astoņi turpina attīstīt savus sociālos uzņēmumus. Piemēram, dizaina studija “Lude”, biedrības “Bioville” eko-centrs “Uzkalni”, bezglutēna pārtikas eksperti, sabiedriskā organizācija “Gluten-Free Experts”, “Maffam Erenpreis” karbona velosipēdu ražošana, “Riga 4All” – īpaša vietne tiešsaistē, kur atzīmētas publiskās vietas Rīgā, kas ir draudzīgas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Komentāri