VID: Situācija Gan Bei restorānos krasi mainās, Mixnews.lv

VID: Situācija Gan Bei restorānos krasi mainās

фото

Ekonomika | 2015. gada 29. janvārī plkst. 11:09

Šonedēļ notikušajās sarunās ar restorānu tīkla "Gan Bei" vadību šķita, ka uzņēmuma vadība ir sapratusi savas kļūdas un ir ieinteresēta turpināt darbu, LTV sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

VID novērojis būtisku pozitīvu tendenci gan nodokļu nomaksā, gan darba samaksas pieaugumā "Gan Bei" restorānos strādājošajiem. Uzņēmums nomainījis arī kases aparātus.

Pētersone gan uzvēra, ka, neskatoties uz uzlabojumiem, VID turpinās uzņēmumam pievērst pastiprinātu uzmanību. "Ja uzņēmums turpinās iesākto soli, viennozīmīgi mēs neesam ieinteresēti ražojošu un tik daudz cilvēku nodarbinošu uzņēmumu slēgt," uzsvēra VID vadītāja.

Viņa paskaidroja, ka šādos un līdzīgos gadījumos VID sākotnēji mēģina rasts kompromisu un dot iespēju komersantiem laboties, bet, ja tas netiek darīts, ir jāizmanto "drastiskas" pieejas - līdz pat kriminālprocesiem un pat iestāžu slēgšanai. "Ir jāsaprot, ka ir kāda robeža, līdz kurai tiek dota iespēja laboties," uzsvēra Pētersone.

Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla "Gan Bei" īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Gan Bei" tīklu pārvaldošais uzņēmums kopumā darbojas ar 24 struktūrvienībām, kas darbojas ar nosaukumiem "Gan Bei", "Lage Ko", "Lage gastronomija", "Thali", "Kļavas lapa", "Modulis 3", "Neo", "Grill&Bar".

Komentāri