Pasažieru vilciens biļešu iegādē ieviesīs jaunu principu, Mixnews.lv

Pasažieru vilciens biļešu iegādē ieviesīs jaunu principu

фото

Ekonomika | 2015. gada 2. februārī plkst. 19:03

AS "Pasažieru vilciens" (PV) pasažieru ērtības labad strādā pie zonu sistēmas izstrādes biļešu pārdošanā, bet sakarā ar Rīgas sabiedriskā transporta biļešu kāpumu no 1.februāra līdz 1,15 eiro par braucienu PV savas biļešu cenas vilcienos nemainīs, LNT teica PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Lubāns "Rīgas satiksmes" biļešu palielinājumu nosauca par strauju un brutālu, un salīdzināja, ka dienas laikā, braucot Rīgas robežās ar vilcienu, biļešu cena ar 25% atlaidi maksā vien 53 centus.

Lai biļešu iegādi elektrovilcienos pasažieriem padarītu ērtāku, PV gatavojas ieviest sešu - septiņu zonu principu. Biļešu cenu noteikšanas sistēma patlaban uzņēmumā esot ļoti komplicēta un nav ērta braucējiem. Zonu princips arī nepieciešams, lai pasažieri biļetes ērtāk varētu iegādāties internetā un tirdzniecības automātos.

Zonu principa ieviešana nav orientēta uz biļešu cenu celšanu, akcentēja Lubāns. Atsevišķos maršrutos cenas varētu nedaudz palielināties, bet citos - samazināties.

PV valdes priekšsēdētājs atklāja, ka tikai 44% no biļešu ieņēmumiem sedz elektrovilcienu braukšanas pašizmaksu, bet dīzeļvilcieniem biļešu ieņēmumi sedz tikai apmēram 20% no pašizmaksas.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā, ka valdība nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stājušās spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā - pilnā biļetes cena ir 1,15 eiro.

Komentāri