Latvijā slēgs visus Seppälä veikalus, Mixnews.lv

Latvijā slēgs visus Seppälä veikalus

фото

Ekonomika | 2015. gada 2. februārī plkst. 15:06

Somijas mazumtirdzniecības uzņēmums "Stockmann" parakstījis nodoma vēstuli par apģērbu tirdzniecības tīkla "Seppälä" veikalu Somijā un Igaunijā pārdošanu, savukārt veikali Latvijā, Lietuvā un Krievijā tiks slēgti, ziņo LETA--YLE.

"Seppälä" restrukturizācijas gaitā Latvijā jau slēgti divi veikali, plānots, ka pārējos likvidēs līdz šī gada beigām; darbu zaudēs vairāk nekā 50 uzņēmuma darbinieku.

Kā pastāstīja "Seppälä" mārketinga vadītāja Baltijā Karīna Žīgure, patlaban jau slēgti "Seppälä" veikali tirdzniecības centros "Atrium Azur" un "Rīga Plaza". Līdz ar to no kopumā deviņiem Latvijā esošajiem veikaliem patlaban palikuši septiņi. Nākamo veikalu plānots slēgt pēc pāris mēnešiem. Tieši kuru, viņa gan neatklāja. Savukārt visus veikalus Latvijā likvidēs līdz šī gada beigām.

Slēdzot iepriekšējos veikalus, neviens cilvēks, kurš pats nav izteicis vēlmi strādāt citur, no darba nav atbrīvots, viņiem piedāvāta vieta vēl palikušajos "Seppälä" veikalos.

"Seppälä" administrācijā patlaban strādā divi darbinieki, bet veikalos - aptuveni 50.

Tikmēr Lietuvā patlaban jau slēgta puse no "Seppälä" veikaliem. Ir palikuši vēl četri, kuri darbību pārtrauks līdz šī gada beigām. Raksturojot situāciju tirgū, Žīgure norādīja, ka uzņēmuma izaicinājumi bijuši lieli, jo pēdējos divos gados Baltijā strauji pieaugusi konkurence. "Seppälä" notikušas reorganizācijas un izmaksu optimizācija.

"Stockmann" pirmdien paziņoja, ka 82 "Seppälä" veikali Somijā un 20 veikali Igaunijā tiks pārdoti struktūrvienības pašreizējai izpilddirektorei Evelīnai Melentjefai un viņas vīram Timo Melentjefam.

Darījums par "Seppälä" veikalu Somijā un Igaunijā pārdošanu tiks pabeigts līdz 1.aprīlim.

Melentjefa norādīja, ka darījums nodrošinās 80 gadus vecā veikalu tīkla darbības turpināšanu.

Decembrī tika pabeigtas sarunas par veikalu tīkla "Seppälä" restrukturizāciju, nolemjot slēgt 41 tirdzniecības vietu Somijā un atlaižot no darba aptuveni 200 darbiniekus.

Restrukturizācijas plāns arī paredz slēgt "Seppälä" veikalus Latvijā, Lietuvā un Krievijā, likvidējot vairākus simtus darba vietu.

"Stockmann" norāda, ka iepriekšējā izmaksu samazināšanas programma "Seppälä" bijusi neveiksmīga un 2013.gadu zīmols noslēdzis ar aptuveni 25 miljonu eiro zaudējumiem. Savukārt 2014.gada apgrozījums sasniedza 92,6 miljonus eiro.

"Seppälä" tirdzniecības tīklā ietilpst 130 veikali Somijā, 36 veikali Baltijas valstīs un 16 veikali Krievijā. Latvijā darbojas deviņi "Seppälä" veikali.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Seppälä" veikalus Latvijā pārvalda uzņēmums SIA "Seppala Latvia", kas 2014.gadā apgrozīja 922 254 eiro, bet cieta zaudējumus 143 791 eiro apmērā. SIA "Seppala Latvia" dibināta 2013.gada 23.aprīlī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 424 214 eiro. "Seppala Latvia" pilnībā pieder Somijā reģistrētajai "Seppala Oy".

Foto: www.stockmanngroup.com

Komentāri