Sankciju dēļ pilnībā apstājas uzņēmuma "DK Daugava" darbība, Mixnews.lv

Sankciju dēļ pilnībā apstājas uzņēmuma "DK Daugava" darbība

фото

Ekonomika | 2015. gada 3. februārī plkst. 14:15

Piena un maizes produktu ražotājas SIA "DK Daugava" ("Daugava") darbība Krievijas krīzes dēļ ir pilnībā apstājusies, tikmēr līdzīpašnieks Aigars Vaivars pārdod savā īpašumā esošās fermas un maizes cepšanas biznesu, turpmāk pievēršoties citai jomai - lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu iznomāšanai, ziņo LETA.

Kā sacīja Vaivars, tiek pārdotas viņa īpašumā esošās liellopu fermas "Birzes", kā arī maizes ceptuve "Sērene". Fermu komplekss ar 400 liellopiem tiek pārdots par 875 000 eiro, savukārt ceptuve - par 485 000 eiro.

"Tas ir labs sākums kādam, kas vēlēsies nodarboties ar šo lietu, jo īstenībā būtu jāiegulda četri, pieci miljoni, bet šajā gadījumā piedāvājums ir ļoti labs. Turklāt īpašumi nav apgrūtināti ne ar kredītiem, ne citām saistībām," sacīja Vaivars.

"Patiesībā lauksaimniecība man nekad nav bijusi ļoti tuva, tomēr 20 gadus šo biznesu vadīju. Tagad gribu radikāli mainīt darbības jomu, turpmāk sniegšu lauksaimniecības tehnikas pakalpojumus. Tehnika joprojām ir ļoti laba, un jau ir pasūtījumi," atzina uzņēmējs.

Jautāts par pircēju interesi, viņš norādīja, ka tā esot liela.

"Šodien publicēju sludinājumu, un jau daudzi zvana. Galvenokārt vietējie, lai gan bijusi interese arī no zviedriem," sacīja Vaivars.

фото

Tāpat viņš atzina, ka joprojām ir 30% kapitāldaļu īpašnieks "DK Daugava", kur pārējie 70% daļu pieder Krievijas uzņēmējiem. Patlaban uzņēmuma darbība Krievijas krīzes dēļ gan ir pilnībā apstājusies.

"Savas daļas vēl saglabāšu, tomēr uzņēmums praktiski nestrādā. Bija plānots ražots mocarellas sieru, bet cerētais tirgus Krievijā ir pilnībā apstājies," atzina Vaivars.

Komentāri