Beidzot pārdos Ķemeru sanatoriju, Mixnews.lv

Beidzot pārdos Ķemeru sanatoriju

фото

Ekonomika | 2015. gada 4. februārī plkst. 09:06

Otrdien kārtējā kreditoru sapulcē apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana un īpašums tiks pārdots nodrošinātajam kreditoram SIA "Arhiidea", ziņo LETA.

Kā informēja maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" administrators Ainars Kreics, pārdošanas cena noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro.

Nodrošinātais kreditors "Arhiidea" ir informējis administratoru par to, ka tālākajā sanatorijas rekonstrukcijas projektā sadarbosies ar SIA "Park Hotel Ķemeri". Uzņēmuma pārstāvis Andrejs Danengiršs administratoram esot apstiprinājis, ka rekonstrukcijas gaitā plānots saglabāt sanatorijas profilu, savukārt pēc rekonstrukcijas pabeigšanas - sākt sanatorijas darbību sadarbībā ar pazīstamo franču kompāniju "Vichy".

Kā norādīja Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas preses pārstāve Justīne Plūmiņa, "Arhiidea" ir paudis gatavību iegādāties arī kustamo mantu, taču tā ir ieķīlāta "Rietumu bankā", tāpēc vajadzīgs saskaņojums ar banku.

Par pircēja nākotnes plāniem tikusi informēta arī Jūrmalas domes vadība. Kā ziņots, pērn oktobrī notikušajā izsolē SIA "Park Hotel Ķemeri" apliecināja savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai SIA "Ominasis Latvia" piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu, taču mēnesi vēlāk administrators Kreics izsoli atzina par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu.

"Arhiidea" nodarbojas ar arhitektūras un projektēšanas pakalpojumiem. Kā liecina informācija "Firmas.lv", uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 487 222 eiro, un tas strādāja ar 106 630 eiro peļņu. Dati par 2014.gadu vēl nav pieejami.

Valdes priekšsēdētājs ir Ēriks Grūbe.

"Arhiidea" bija uzņēmums, kas vērsās tiesā ar "Ominasis Latvia" maksātnespējas pieteikumu, kuru tiesa apmierināja, pasludinot "Ominasis Latvia" par maksātnespējīgu 2013.gada 1.martā.

Komentāri