Valsts kontrole: Iedzīvotāji krietni pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanu, Mixnews.lv

Valsts kontrole: Iedzīvotāji krietni pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanu

фото

Ekonomika | 2015. gada 5. februārī plkst. 12:11

Latvijas iedzīvotāji ievērojami pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, apjomīgas revīzijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Kā informēja VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja, pārbaudes veiktas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, astoņās pašvaldībās un trīs atkritumu poligonos. Revidenti secinājuši, ka divarpus gadu laikā iedzīvotāji ir krietni pārmaksājuši par šo pakalpojumu saņemšanu.

Revīziju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstību plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām VK sāka pērn vasaras vidū.

Revīzijas mērķis ir pārliecināties, vai pašvaldības ir nodrošinājušas, ka atkritumu apsaimniekošanas maksā iekļautas tikai pamatotas izmaksas, un vai pašvaldības un Valsts vides dienests nodrošina, ka tiek ievērotas vides aizsardzības prasības.

Lai revīzija noritētu veiksmīgāk, VK lūdza arī iedzīvotājus iesaistīties ar informācijas sniegšanu. Iedzīvotāji tika lūgti atbildēt, vai viņus apmierina atkritumu izvešanas biežums, vai ir iespēja šķirot atkritumus, vai rēķinā norādītā samaksa atbilst apstiprinātajiem tarifiem. Informācija bija jāsniedz par situāciju laika posmā no 2012.gada.

Komentāri