No aprīļa autostāvvieta Rīgā maksās dārgāk, Mixnews.lv

No aprīļa autostāvvieta Rīgā maksās dārgāk

фото

Ekonomika | 2015. gada 18. februārī plkst. 09:43

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja akceptēja grozījumus saistošajos noteikumos, ar kuriem no 1.aprīļa tiks paaugstināta maksa par pašvaldības maksas autostāvvietu izmantošanu, mainot arī auto atstāšanas vietu līdzšinējo zonējumu.

Pilsētas centra rajonā jeb A zonā par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu būs jāmaksā 2,50 eiro, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - trīs eiro stundā, attiecīgi divi eiro un 2,50 eiro maksa būs B zonas teritorijā, 1,50 un 2 eiro par katru nākamo stundu pakalpojums maksās C zonas teritorijā, pieci par pirmo un astoņi eiro par katru nākamo stundu pakalpojums maksās R zonas teritorijā Vecrīgā, bet viens eiro par pirmo stundu un 1,50 eiro par katru nākamo būs jāmaksā par autostāvvietu D zonā.

V zonas teritorijā pakalpojums maksās divi eiro par dienu.

Ar komitejas priekšsēdētāja Vadima Baraņņika (SC) izteikto un deputātu akceptēto priekšlikumu mazākas izmaksas, nekā paredzēts grozījumos, būs par iedzīvotāja karti par kalendāro mēnesi. Karte maksās 70 eiro A zonas teritorijā, 55 eiro - B zonas teritorijā, 40 eiro - C zonas teritorijā, 85 eiro - R zonas teritorijā un 25 eiro - D zonas teritorijā. Visās cenās ir ierēķināts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Savukārt maksa par lietotāja karti par kalendāro mēnesi ar PVN būs 650,50 eiro A zonas teritorijā, 540 eiro - B zonas teritorijā, 429,50 eiro - C zonas teritorijā, 1693 eiro - R zonas teritorijā un 319 eiro - D zonas teritorijā.

Lēmums vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē 24.februārī.

Kā informēja Rīgas domē, 2014.gadā ieņēmumi no autostāvvietām bija gandrīz 6 800 000 eiro. Līdz ar tarifu paaugstināšanu šogad pieaugums tiek plānots 1 317 000 eiro apmērā.

Rīgas domē maksas autostāvvietu tarifa palielināšanas nepieciešamību skaidro ar sabiedriskā transporta biļešu cenu palielināšanu, kā rezultātā prognozējams privāto transportlīdzekļu izmantojuma palielinājums pilsētā. Pašvaldības pārstāvji, pamatojoties uz ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, šādi vēlas mazināt pārvietošanos ar auto ikdienā.

Komentāri