Tūristu skaits Rīgā sasniedz 2 miljonus, Mixnews.lv

Tūristu skaits Rīgā sasniedz 2 miljonus

фото

Ekonomika | 2015. gada 26. februārī plkst. 18:45

2014.gadā Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 1 122 926 viesi, kas ir par 15,6% vairāk nekā 2013.gadā.

Kopējais tūristu skaits galvaspilsētā pērn sasniedzis divus miljonus, liecina Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Pavadīto nakšu skaits Rīgā 2014.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies par 10%, sasniedzot 1 953 199 naktis.

Kaut arī pagājušajā gadā par 6,5% samazinājies viesu skaits no Krievijas, šie tūristi vēl arvien veido lielāko daļu apkalpoto viesu Rīgas viesnīcās.

Vislielākais apkalpoto tūristu skaits Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs reģistrēts no Krievijas - 18,4%, Vācijas - 11,9%, Igaunijas - 7,2%, Lietuvas - 6,3%, Norvēģijas - 5,8%, Somijas - 5,7%, Zviedrijas - 5% un Lielbritānijas - 4,8%.

Analizējot datus par RTAB mērķa valstīm, lielākais tūristu skaita pieaugums vērojams no Lielbritānijas - 50%, Vācijas - 40%, Beļģijas - 35%, Dānijas un Baltkrievijas - 30%, Nīderlandes - 20%.

Analizējot kopējo tūristu skaitu pilsētā, papildus viesnīcu darbību raksturojošiem rādītājiem ir jāņem vērā vēl pāris nozīmīgi faktori, kas būtiski ietekmē kopējo tūristu skaitu Rīgā. Pirmkārt, pērn Rīgā apkalpoti vairāki desmiti kruīza kuģu, kuru pasažieri Rīgā uzturas vien dienu, tādējādi neiekļūstot CSP apkopotajā statistikā.

Piemēram, "Tallink" prāmju satiksmes maršrutā Latvija-Zviedrija vien pārvadājuši teju 700 000 pasažieru. Otrkārt, gandrīz trešā daļa tūristu Rīgā vairs neizvēlas nakšņot viesnīcās vai citās tūristu mītnēs, bet gan dod priekšroku alternatīvām naktsmītnēm, uzsver RTAB pārstāvji.

"Apkopojot mums pieejamo informāciju un statistiku, droši varam apgalvot, ka kopējais tūristu skaits Rīgā 2014.gadā sasniedzis divus miljonus. Mēs ļoti vēlējāmies un cerējām, ka tā notiks, un tas ir pateicoties veiksmīgai tūrisma nozares sadarbībai. Pērn piedzīvojām ievērojamu pavērsienu saistībā ar Krievijas tūristu skaita kritumu, tāpēc nolēmām vairāk koncentrēties uz Rietumu valstīm, kas ļāvis saglabāt stabilu tūristu skaita pieaugumu. Pozitīvu pienesumu devušas mūsu veiktās mārketinga aktivitātes, dalība dažādās izstādēs," skaidro RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

2014.gada beigās Rīgā darbojās 119 tūristu mītnes un bija pieejama 13 871 gultasvieta.

Komentāri