Iespējams, par 15 eiro palielinās minimālo algu, Mixnews.lv

Iespējams, par 15 eiro palielinās minimālo algu

фото

Ekonomika | 2015. gada 9. aprīlī plkst. 10:11

Tikai pie labiem makroekonomiskajiem rādītājiem Latvijā minimālā alga varētu pieaugt līdz 375 eiro, lai gan Labklājības ministrija iesniegusi izvērtēšanai vairākus variantus, LNT sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Augulis stāstīja, ka Ekonomikas un Finanšu ministrija izvērtēšanai iesniegušas vairākus variantus, kas darīts, nezinot makroekonomiskās prognozes, proti, pirmais no tiem paredz atstāt tādu pašu līmeni, kāds ir šobrīd, - 360 eiro, bet kāds cits variants paredz minimālās algas palielināšanu līdz 375 eiro.

"Tomēr, runājot par šādu minimālās algas palielinājumu, ir jāvērtē vairāki apstākļi - makroekonomiskās prognozes, kādi būs apstākļi ārpus Latvijas robežām un kāda situācija ir pie mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā," sacīja Augulis.

Jāatgādina, ka šogad minimālā mēneša darba alga valstī pieauga no 320 eiro līdz 360 eiro.

Valdība jau iepriekš konceptuāli bija paudusi atbalstu šim solim, jo līdz ar minimālās algas pieaugumu mainījās arī minimālā stundas tarifa likme. Tā pieauga no 1,933 eiro līdz 2,166 eiro.

Pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuriem normālais darba laiks ir septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā, minimālā stundas tarifa likme pieauga no 2,209 eiro līdz 2,477 eiro.

Komentāri