Siltā laika dēļ atceļ lidojumus starp Rīgu un Ašhabadu, Mixnews.lv

Siltā laika dēļ atceļ lidojumus starp Rīgu un Ašhabadu

фото

Ekonomika | 2015. gada 9. aprīlī plkst. 15:44

Aviokompānija "Turkmenistan Airlines" no 11. aprīļa līdz 1. jūlijam atcēlusi reisus maršrutā Ašhabada-Rīga-Ašhabada, kas tika atklāti tikai šī gada 13.februārī, vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Saskaņā ar laikraksta sniegto informāciju, reisu atcelšana saistīta ar siltā laika iestāšanos Eiropā. Turkmenistānas aviokompānijas biļešu pārdošanu Baltijā organizē tūrisma operators "Baltic Travel Service", kas cer, ka iespējas komerciālai reisu izmantošanai pavērsies līdz ar ziemas tuvošanos, kad Latvijas maksātspējīgajiem iedzīvotājiem kļūs aktuāla glābšanās no drēgnuma dzimtenē.

"Neatkarīgā" arī norāda, ka "Turkmenistan Airlines" līdz šim atvēris biļešu pārdošanu tikai neilgu laiku pirms kārtējā reisa. Rezultātā līdz 149 cilvēkiem uzņemt spējīgais gaisa kuģis "Boeing 737-700" vizinājis vienā lidojumā 15–20 pasažieru.

Starptautiskajā lidostā "Rīga" aģentūrai LETA šādu informāciju neapstiprināja, norādot, ka patlaban tās rīcībā esošā informācija liecina, ka "Turkmenistan Airlines" ir ieviesusi vien izmaiņas lidojumu sarakstā. No vasaras sezonas lidojumi tikšot izpildīti nevis piektdienās, kā iepriekš, bet sestdienās maršrutā Ašhabada-Minska-Rīga-Ašhabada ar ielidošanas laiku Rīgā plkst.18.05, bet izlidošanas laiku no Rīgas - plkst.19.05. Plānots, ka reisi šādā grafikā tiks izpildīti līdz 11.jūlijam, jo no 18.jūlija tos atkal plānots veikt piektdienās maršrutā Ašhabada-Rīga-Ašhabada.

Jāatgādina, ka, atklājot reisu februārī aviokompānijas pārstāvji skaidroja, ka šī reisa atklāšana sniegšot arī jaunas iespējas pasažieriem, kuri vēlas tālāk no Ašhabadas doties Āzijas virzienā, jo tikšot piedāvāti ērti savienojumi. No Ašhabadas esot iespējams tālāk doties uz Deli, Pekinu, Honkongu un citām pilsētām Āzijā. Turklāt jaunatklātais reiss būšot ērts arī sīkpaku piegādei no Ķīnas ne tikai uz Latviju, bet arī tālāk uz citām Eiropas valstīm.

Bija iecerēts, ka Ašhabada-Rīga-Ašhabada atklāšana ir tikai starpposms jaunajam transatlantiskajam maršrutam tālāk no Rīgas uz Kanādas pilsētu Toronto.

Komentāri