Stradiņa slimnīcas būvniekiem draud sankcijas, Mixnews.lv

Stradiņa slimnīcas būvniekiem draud sankcijas

фото

Ekonomika | 2015. gada 10. aprīlī plkst. 12:39

Ja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvdarbi netiks pabeigti līdz nākamā gada janvāra pirmajai pusei, būvniekam SBRE varētu tikt piemērotas soda sankcijas, pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders, ziņo LETA.

Viņš skaidroja, ka sākotnēji Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmā kārta ekspluatācijā bija jānodod šī gada 1.septembrī, tomēr, ņemot vērā, ka radušās problēmas ar lietus ūdens novadīšanas kolektora izbūvi, tad termiņu plānots pagarināt par četriem mēnešiem un 11 dienām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Stradiņa slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, slimnīca par soda naudu aprēķināšanu lems tikai tad, kad Eiropas Komisija (EK) būs devusi savu akceptu būvdarbu termiņa pagarināšanai.

Šneiders norādīja, ka ministrija nepieļauj iespēju, ka EK varētu nepagarināt slimnīcas jaunā korpusa būvniecības termiņu. Tomēr, vaicāts, kā VM rīkosies gadījumā, ja EK nepiekritīs termiņa pagarinājumam, Šneiders stāstīja, ka tad ministrija veidos jaunu informatīvo ziņojumu, kuru iesniegs valdībā un tālāk valdība attiecīgi lems par iespējamo rīcību.

Šneiders arī stāstīja, ka objekta pabeigšana laikā ir pašu būvnieku interesēs, ņemot vērā, ka no tā ir atkarīga viņu reputācija. Savukārt, vaicāts, vai VM neuztraucas, ka Rīgas pilsētas būvvalde vēl nav devusi akceptu atsākt darbus slimnīcas jaunā korpusa būvlaukumā, Šneiders norādīja, ka ministrija būvvaldi nesteidzinās, jo tās interesēs ir kvalitatīvi un pacientiem droši uzbūvēts korpuss. Tāpat, ņemot vērā, ka kopš būvniecības dalībnieku atzinumu par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem iesniegšanas pagājušas tikai dažas dienas, ministrija nobažījusies nav, piebilda VM pārstāvis.

Jāatgādina, ka konstatēto deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību.

Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti, izvērtējot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības dalībnieku atzinumu par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem, pagājušajā nedēļā vēl neizsniedza atļauju atsākt būvdarbus.

Foto: citariga.lv

Komentāri