Rīdzinieki par siltumu parādā vairāk nekā piecus miljonus eiro, Mixnews.lv

Rīdzinieki par siltumu parādā vairāk nekā piecus miljonus eiro

фото

Ekonomika | 2015. gada 12. maijā plkst. 16:11

Šajā sezonā Rīgā kopumā izrakstīti apkures rēķini par 15,5 miljoniem eiro, kas ir par trīs miljoniem vairāk nekā iepriekšējā sezonā, savukārt rīdzinieku parādi sasniedz 5,5 miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējā sezonā, atzina AS "Rīgas siltums" komercdirektore Tatjana Kuļešova, ziņo LETA.

"Šī apkures sezona bija nedaudz garāka nekā iepriekš, sasniedzot 207 dienas, līdz ar to siltuma patēriņš bija par 9% lielāks. No izrakstītajiem rēķiniem 15,5 miljonu eiro apmērā patlaban parādos ir 5,5 miljoni, kas ir nedaudz sliktāks rādītājs nekā iepriekš. Tomēr parādu nomaksas procents ir 96,2%, un parādi pamazām tiek maksāti. Veicam monitoringu, sūtām brīdinājuma vēstules, informējam par parādiem dzīvokļu īpašniekus. Vairāk nekā puse lietotāju tomēr spēj norēķināties par pakalpojumu," sacīja Kuļešova.

Tāpat viņa norādīja, ka Rīgā tiek prognozēts siltuma tarifu samazinājums. "Tā kā tarifi galvenokārt atkarīgi no dabasgāzes cenas un pēdējo divu gadu laiku laikā tā samazinājusies kopumā par 11%, samazinās arī apkures tarifi. Maijā rīdziniekiem tarifs būs tāds pats kā iepriekšējos divos mēnešos - 53,68 eiro par megavatstundu. Prognozējam, ka jūnijā un jūlijā tarifi samazināsies, sasniedzot nedaudz vairāk par 49 eiro. Kopumā Rīgā ir otrs zemākais siltuma tarifs pēc Valmieras," atzina Kuļešova.

Līdz pagājušajai piektdienai apkures sezonu Rīgā bija pārtraukuši 5400 klienti, kas ir 72,2% no kopējā namu skaita, kas izmanto centralizēto siltumapgādi. Uzņēmumā skaidroja, ka ēkas no apkures tiek atslēgtas pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, informējot par savu vēlmi namīpašnieku vai namu apsaimniekotājus, kuras mājas būtu jāatslēdz no apkures. Pēc tam par to tiek informēts "Rīgas siltums".

Rīgā šī apkures sezona tika sākta 2014.gada 8.oktobrī, kad apkure tika pieslēgta vairāk nekā 55% ēku, kas izmanto "Rīgas siltuma" piegādāto siltumenerģiju.

Komentāri