Lipmans: "KVV Liepājas metalurgsa" īpašnieki ir blēži , Mixnews.lv

Lipmans: "KVV Liepājas metalurgsa" īpašnieki ir blēži

фото

Ekonomika | 2015. gada 28. maijā plkst. 15:43

Darbinieku atlaišana AS "KVV Liepājas metalurgs" ir īpašnieku "tīra šantāža," LTV teica uzņēmuma bijušais akcionārs Kirovs Lipmans.

Pirms iegādāties šo metalurģijas milzi ukraiņu un krievu investori situāciju nozarē labi pārzināja, skaidroja Lipmans. "Es pirms diviem gadiem jau teicu, ka tā arī būs, ka nevajag viņiem pārdot uzņēmumu, jo viņi ir blēži," apgalvoja uzņēmējs.

"KVV Liepājas metalurgs" jaunie īpašnieki Ukrainā nav samaksājuši nodokļos vairāk nekā vienu miljardu, zināja teikt Lipmans. "Viņi arī Latvijā nepilda savas saistības, tāpēc ir juridiski pamatoti jāmet ārā no valsts. Valdībai ir visas tiesības to darīt," bija pārliecināts bijušais metalurģijas uzņēmuma akcionārs

Tā bija koruptīva lieta, ka "KVV Liepājas metalurgs" īpašnieki tika pie uzņēmuma, teica Limpans. "Es neredzu nākotni ar tādiem investoriem."

Jāatgādina, ka AS "KVV Liepājas metalurgs" no darba atlaidis 150 darbiniekus, algās un kompensācijās izmaksājot aptuveni 100 000 eiro.

Iepriekš "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Kovaļenko norādīja, ka problēmas rada lielā elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ietekme uz tēraudkausēšanas ceha produkcijas pašizmaksu, kas pie pilnas jaudas (75 000 tonnu mēnesī) sasniegtu 13,8 miljonus eiro gadā, un šajā situācijā tas rada papildu problēmas ar Latvijā ražotās produkcijas konkurētspēju globālā tirgū.

Uzņēmums maijā ir strādājis ar 1,25 miljonu eiro zaudējumu. Pie līdzšinējiem plāniem jūnija zaudējumi būtu sasnieguši jau divus miljonus eiro un vairāk. "Ilgtermiņā nav iespējams strādāt ar produkciju, kuras pašizmaksa ir lielāka nekā pārdošanas cena - ir jārod ilgtspējīgi risinājumi, lai produkcija būtu konkurētspējīga. Tāpēc šobrīd tiek strādāts pie plāniem un risinājumiem, lai tuvākajā laikā ar to iepazīstinātu atbildīgās ministrijas un valdību kopumā. Tiesa, uzņēmums šobrīd turpina velmētavas darbu ar līdzšinējām jaudām, kaut arī uz tās darbību arī ir OIK ietekme," sacīja Kovaļenko.

Par OIK augsto ietekmi "KVV Group" kā investori tika informēti jau pirkuma brīdī, atzina Kovaļenko. Bet vienlaikus viņi tikuši informēti no maksātnespējīgā uzņēmuma administratora puses par valdības risinājumiem saistībā ar tā samazināšanu.

Komentāri