KVV Liepājas metalurgs nesamaksā Latvenergo un Latvijas Gāzei, Mixnews.lv

KVV Liepājas metalurgs nesamaksā Latvenergo un Latvijas Gāzei (1)

фото

Ekonomika | 2015. gada 10. jūnijā plkst. 13:34

AS "KVV Liepājas metalurgs" kavē maksājumus AS "Latvenergo" un AS "Latvijas Gāze", ziņo LETA.

Uzņēmumi kavēto maksājumu apmēru neatklāja.

"Latvenergo" pārstāvji stāstīja, ka "Latvenergo" sarunās ar metalurģijas uzņēmuma vadību saņēmusi solījumus daļēji parādu nokārtot šajā nedēļā, tomēr netiek izslēgta iespēja pārtraukt "KVV Liepājas metalurga" elektroapgādi, nepieļaujot parāda summas nekontrolētu pieaugumu.

"Latvenergo" ilgstoši ir nodrošinājusi elektroenerģijas piegādi "KVV Liepājas metalurga" darbībai. Mainoties uzņēmuma īpašniekiem, "Latvenergo" ir noslēgts elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar uzņēmumu un no šī gada sākuma līdz šī gada maijam uzņēmums pildīja līguma saistības, taču patlaban klients vairs nemaksā par piegādāto elektroenerģiju, veidojot parādu.

Par saistību pildīšanu "Latvenergo" pēdējā mēneša laikā vairākkārt vērsusies pie "KVV Liepājas metalurga" vadības, cenšoties panākt konstruktīvu sadarbību. Lai novērstu parāda apjoma palielināšanos, "Latvenergo" ir brīdinājusi uzņēmumu par iespējamu elektroapgādes pārtraukšanu, ja rēķinu apmaksa netiks veikta. "KVV Liepājas metalurga" pārstāvji ir solījuši apmaksāt kavētos rēķinus un iesniegt priekšlikumu turpmākajiem samaksas nosacījumiem par piegādāto elektroenerģiju. "Gadījumā, ja "KVV Liepājas metalurgs" neveiks kavēto rēķinu apmaksu un nebūs panākta vienošanās par turpmākiem samaksas nosacījumiem, tiks izskatīta iespēja pārtraukt elektroapgādi uzņēmumam jau šā gada 15.jūnijā," uzsvēra "Latvenergo".

Arī "Latvijas Gāzes" pārstāvis Vinsens Makaris atzina, ka "KVV Liepājas metalurgs" regulāri kavē maksājumus par dabasgāzes piegādi. "Patlaban gaidām maksājumu par dabasgāzi, taču ir pamatotas bažas, ka maksājums netiks saņemts," atzina Makaris.

Ja "Latvijas Gāze" no "KVV Liepājas metalurga" nesaņems maksājumu par piegādāto dabasgāzi, "Latvijas Gāze" brīdinās uzņēmumu par dabasgāze piegādes pārtraukšanu.

Jāatgādina, ka AS "KVV Liepājas metalurgs" spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, sacīja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā "Liepājas metalurgā" strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču mēneša beigās uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieki.

Foto: lm.metalurgs.lv

Komentāri 1
wespirms 3 gadiem
Pārdevām brāļiem ukraiņiem! Miermīlīgai tautai!