Krasi pieaug bezdarbnieku skaits zivju apstrādes nozarē, Mixnews.lv

Krasi pieaug bezdarbnieku skaits zivju apstrādes nozarē

фото

Ekonomika | 2015. gada 11. jūnijā plkst. 15:35

Maijā un jūnija pirmajās dienās būtiski palielinājies tādu bezdarbnieku skaits, kuru pēdējā profesija saistīta ar zivju apstrādi un pārstrādi,ziņo LETA.

Šogad līdz 4.jūnijam NVA kopumā reģistrēti 816 bezdarbnieki, kuru darba attiecības izbeigušās šogad un kuru profesija saistīta ar zivju apstrādi un pārstrādi. Visvairāk reģistrēti maijā un jūnija sākumā - 583 bezdarbnieki, kas ir 71,4% no kopējā šādu bezdarbnieku skaita šogad.

Jūnija pirmajās četrās dienās reģistrēti 174 šādi bezdarbnieki.

Visvairāk bezdarbnieku, kuru pēdējā profesija saistīta ar zivju apstrādi un pārstrādi šogad reģistrēti NVA Talsu filiālē - 375 bezdarbnieki, Limbažu filiālē - 195, Rīgas reģiona filiālē - 112, Ventspils filiālē - 56 un Liepājas filiālē - 30 bezdarbnieki.

NVA informē, ka līdz 5.jūnijam aģentūras Liepājas filiāle bija saņēmusi informāciju par zivju pārstrādes uzņēmuma plāniem samazināt darbinieku skaitu vai arī īstenot kolektīvo atlaišanu. Tobrīd gan uzņēmuma vadība vēl tikai lēma par turpmāko rīcību.

Arī aģentūras Tukuma filiāle bija saņēmusi informāciju no darba devēja, kas apsver iespēju atlaist darbiniekus. Šis darba devējs vēl gaida atbildes no citām valstīm par eksporta iespējām.

Savukārt Ventspils filiāle saņēmusi paziņojumu no zivju pārstrādes uzņēmuma par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar 133 darbiniekiem, taču, kā norāda NVA, šī darbinieku atbrīvošana nav saistīta ar kolektīvo atlaišanu, bet darba attiecības tiek pārtrauktas saistībā ar darba līguma uz noteiktu laiku izbeigšanos.

Jāatgādina, ka 10.jūnijā Krievijas valūtas vērtības krišanās un piemēroto sankciju rezultātā Engures novada Smārdes zivju pārstrādes uzņēmums SIA "A3" paziņoja, ka apturējis darbību un atlaisti visi darbinieki. Kā informēja SIA "A3" valdes loceklis Ivars Amoliņš, pēdējā laikā kopumā atlaisti arī ap 70 darbinieku, kas bija iesaistīti zivju pārstrādē.

Savukārt 8.jūnijā Latvijas Televīzija vēstīja, ka apturēta ražošana Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumā "Kolumbija" un no vairāk nekā 300 uzņēmuma darbiniekiem atlaisti 225.

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" trešdien paziņojis, ka no ceturtdienas, 4.jūnija, aizliedz zivju un zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.

"Ierobežojumus nosakām no 4.jūnija," paziņojis šā dienesta vadītājs Sergejs Dankverts. "Līdz dienas beigām nosūtīsim vēstniecībām visus materiālus, tostarp pārskatu par šo valstu uzņēmumu inspekcijas rezultātiem." Pēc viņa teiktā, aizliegums attiecas uz to zivju pārstrādes uzņēmumu produkciju, kas iekļauti piegādātāju sarakstā ar abu valstu veterināro dienestu garantiju.

Komentāri