Rimšēvičs: Ekonomikas stāvoklis patlaban ir "ne šāds, ne tāds", Mixnews.lv

Rimšēvičs: Ekonomikas stāvoklis patlaban ir "ne šāds, ne tāds"

фото

Ekonomika | 2015. gada 15. jūnijā plkst. 15:13

Latvijas ekonomikas stāvoklis patlaban ir "ne šāds, ne tāds", proti, tas ir veselīgas stagnācijas stāvoklī, Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs.

Pēc viņa teiktā, pašreiz par nākotnes perspektīvām ir neziņas situācija, kurā ir svarīgi neaizrauties ar nenopelnītās naudas tērēšanu, bet nauda jāuzkrāj nebaltai dienai.

Rimšēvičs norādīja, ka ir vairākas lietas, kas būtu jādara situācijas uzlabošanai. Esot jāsaprot, kāpēc komercbankas tik lēni pārkārtojas un negrib aizdot uzņēmējiem. Kreditēšanas attīstība kopš finanšu krīzes sākuma ir gājusi tikai uz leju.

Tāpat valdībai būtu jāievēro nodokļu nemainīšanas moratorijs, jo uzņēmējiem ir jāzina, kā plānot savu darbu. Runas par iespējamajām nodokļu izmaiņām arī veicina uzņēmēju bažas un ir viens no iemesliem, kāpēc tie nesteidzas investēt attīstībā. Uz to norādot arī komercbankas. Arī tiesu darba uzlabošanai būtu jābūt prioritātei, jo tiesu darbs konkrētu gadījumu iztiesāšanā velkas gadiem un uzņēmēji baidās par iespējamo naudas iesaldēšanu uz gadiem tiesvedību dēļ.

Kā attīstību bremzējošo faktoru Latvijas Bankas vadītājs arī uzsvēra pārrāvumu Eiropas Savienības struktūrfondu apgūšanā, jo valsts nav sagatavojusi pietiekami daudz projektus.

Rimšēvičs pauda viedokli, ka pašapmierinātībā nevajadzētu audzēt budžeta deficītu un tērēt nenopelnītu naudu. izdevumu segšanai jāpārskata visi esošie ministriju tēriņi un jāmeklē nauda no iekšējiem resursiem. Pēc viņa teiktā, krīzes laikā valsts pārvalde tika būtiski samazināta, bet tagad uzaugusi arī atpakaļ.

Komentāri