Pārtikas cenas Latvijā: Visvairāk cena samazinājusies apelsīniem, pieaugusi - pienam, Mixnews.lv

Pārtikas cenas Latvijā: Visvairāk cena samazinājusies apelsīniem, pieaugusi - pienam

фото

Ekonomika | 2015. gada 2. jūlijā plkst. 14:05

Šā gada jūnijā salīdzinājumā ar martu cenas lielākajai daļai pārtikas produktu ir samazinājušās, kas saistīts ar sezonālajām izmaiņām, situāciju pasaules tirgū, kā arī Krievijas embargo radīto pārprodukciju Eiropas Savienības tirgos, atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

Vienlaikus viņa norādīja, ka šo faktoru radītais cenu samazinājums līdz Latvijas pircējam tomēr nonākot pārāk lēni.

"Laikā, kad piena iepirkuma cena ir samazinājusies par trešdaļu, veikalos cenu samazinājums grūti ieraugāms. Tāpat jūnijā lielākajās veikalu ķēdēs vēl nebija pieejami vietējie kāposti un burkāni. Tas ir saistīts ar dārzeņu audzētājiem nelabvēlīgo tirgus situāciju vairākus iepriekšējos gadus, kad lielākā daļa bija spiesta strādāt ar zaudējumiem, tādēļ audzētāji ražošanas apjomus plāno piesardzīgi, nesteidzas ar agro kultūru sēšanu, kas ir ar lielākām ražošanas izmaksām. Turklāt vēlais pavasaris aizkavēja ierastos darbus, tāpēc kavējas arī salīdzinoši dārgākās vietējās agrās ražas dārzeņu ienākšana tirgū," sacīja Gulbe.

Kā liecina LTVC informācija, cenas šā gada jūnijā, salīdzinot ar martu, analizēto produktu grupā visvairāk samazinājušās apelsīniem - no 1,98 eiro līdz 1,57 eiro par vienu kilogramu, rudzu maizei - no 1,25 eiro līdz 1,07 eiro par vienu kilogramu, citroniem, ķiršiem un kviešu miltu baltmaizei - attiecīgi no 2,88 eiro līdz 2,51 eiro, no 7,91 eiro līdz 6,84 eiro un no 1,62 eiro līdz 1,41 eiro par vienu kilogramu.

фото

Tāpat cena kritusies redīsiem - no 2,69 eiro līdz 2,37 eiro par vienu kilogramu, vietējiem tomātiem un zaļajām vīnogām - attiecīgi no 2,94 eiro līdz 2,63 eiro par vienu kilogramu un no 4,27 eiro līdz 3,84 eiro par vienu kilogramu, broileriem un cukuram - attiecīgi no 2,96 eiro līdz 2,68 eiro par vienu kilogramu un no 1,21 eiro līdz 1,10 eiro par vienu kilogramu.

Tikmēr vislielākais cenu pieaugums otrajā ceturksnī ir bijis vājpienam ar tauku saturu 0,5% - no 0,70 eiro līdz 0,75 eiro par vienu litru, liellopu gaļai ar kaulu - no 5,26 eiro līdz 5,49 eiro par vienu kilogramu, liellopu gaļas filejai par 3% no 7,02 eiro līdz 7,19 eiro par vienu kilogramu un kafijas pupiņām - no 13,50 eiro līdz 13,83 eiro par vienu kilogramu.

фото

Komentāri