Iedzīvotāji vēršas policijā par iespējamiem pārkāpumiem apsaimniekotāja "Jauna Vide.lv" darbībā , Mixnews.lv

Iedzīvotāji vēršas policijā par iespējamiem pārkāpumiem apsaimniekotāja "Jauna Vide.lv" darbībā

фото

Ekonomika | 2013. gada 20. februārī plkst. 15:07

Dzīvojamās ēkas Viestura prospektā 75, Rīgā, iedzīvotāji vērsušies ar iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē par iespējamām namu apsaimniekotāja SIA "Jauna Vide.lv" krāpnieciskajām darbībām, ziņo "Nozare.lv"

Iesniegumā iedzīvotāji lūdz policiju reaģēt un īstenot pasākumus, "lai apturētu plaša mēroga iedzīvotāju apkrāpšanu no namu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Jauna Vide.lv" un tā amatpersonu puses".

Iesniegumā norādīts, ka "Jauna Vide.lv" saskatāmi vairāki Krimināllikumā noteiktie noziedzīgie nodarījumi un vairāku ēku iedzīvotājiem nodarītais kaitējums ir mērāms vairākos desmitos tūkstošu latu.

Iesniegumā arī teikts, ka "Jauna Vide.lv" amatpersonas ir piesavinājušās visu iedzīvotāju maksāto naudu par siltumu, kā arī daļu no samaksātā par ūdeni, elektrību un apsardzi, tai pašā laikā maldinot iedzīvotājus, ka komunālie maksājumi tiek maksāti, bet iepriekš uzkrātie parādi - nosegti.

Viestura prospekta 75 iedzīvotāji vērš policijas uzmanību uz to, ka problēmas ar "Jauna Vide.lv" nav tikai ēkas Viestura prospektā 75 īpašniekiem, bet arī daudzām citām šī uzņēmuma apsaimniekotajām ēkām. Parādu uzkrāšanas sistemātiskais raksturs, kā arī mediju publikācijās atklātie fakti par SIA "Jauna Vide.lv" amatpersonu saistību ar iepriekš bankrotējušiem citiem apsaimniekošanas uzņēmumiem liecina, ka, iespējams, izveidota noziedzīga shēma, kā piesavināties labticīgo iedzīvotāju maksātos līdzekļus par komunālajiem un citiem pakalpojumiem, norādīts iesniegumā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Jauna Vide.lv", kuram tiesā ierosināts tiesiskās aizsardzības process, radījis problēmas daudzu apsaimniekoto namu iedzīvotājiem, nenorēķinoties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Līdz ar to namu iedzīvotāji atsakās no šī apsaimniekotāja un pāriet pie cita apsaimniekotāja.

Saskaņā ar Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA "Lursoft" datiem "Jauna Vide.lv" iepriekšējie īpašnieki līdz 2011.gada augustam bija SIA "Audits KSA", kuras tagadējais nosaukums ir "House Office". "House Office" īpašnieki ir Jānis Stērninieks un Normunds Apinis, kuri ir bijuši arī cita apsaimniekošanas uzņēmuma "Māju serviss KSA" (vēlāk AS "Māju apsaimniekošana") īpašnieki. "Māju apsaimniekošanai" 2011.gada oktobrī pasludināts maksātnespējas process.

Šādā situācijā, kad apsaimniekotāja krāpniecisku darbību dēļ cieš nevainīgi un godprātīgi maksātāji, ir jau trešo reizi.

Foto: jurmala24.lv, ceturtdiena.lv

Komentāri