Latvijas iedzīvotāji Centrāltirgū vēlas norēķināties ar kartēm , Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotāji Centrāltirgū vēlas norēķināties ar kartēm

фото

Ekonomika | 2015. gada 16. jūlijā plkst. 17:17

Kopš maija beigām pircēji Rīgā un citās lielākajās pilsētās ieteikuši vairāk nekā 200 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas, kurās tie vēlas iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm, taču pašlaik tā nav pieejama, informē "SEB banka".

Visbiežāk vēlmi norēķināties ar maksājumu karti izrādījuši maiznīcas "Mārtiņa beķerejas" klienti un Centrāltirgus apmeklētāji. Mēneša laikā klientu ieteikumam atsaukušies turpat 50 uzņēmumu, ieviešot savā ikdienas darbībā "SEB bankas" piedāvātos POS termināļus.

"SEB bankas" izveidotajā lietotnē pircēju atzīmētās vietas liecina, ka lielākā interese par iespējām norēķināties bez skaidras naudas ir saistīta ar tādām biznesa jomām kā skaistumkopšana, sabiedriskā ēdināšana un autoservisi. Kopumā pircēji atzīmējuši dažādas tirdzniecības vietas vairāk nekā 1000 reižu, no kurām vispopulārākā ir maiznīca "Mārtiņa beķereja", kas atzīmēta 160 reizes, un Rīgas Centrāltirgus, kuru iedzīvotāji atzīmējuši 40 reizes.

Lai gan lielākā interese veikt bezskaidras naudas norēķinus jaunās vietās vērojama galvaspilsētā, tomēr arī reģionos iedzīvotāji ir aktīvi. Trīs pilsētas, kurās visvairāk atzīmētas vēlamās tirdzniecības vietas maksājumiem ar karti, ir Rīga, kurai aktīvi seko Jēkabpils un Liepāja. Vidzemē lielākais atzīmēto vietu skaits ir Valmierā, bet Latgalē - Daugavpilī, Krāslavā un Rēzeknē.

"SEB bankas" vadītāja Ieva Tetere skaidro, ka Latvijā strauji attīstās bezskaidras naudas darījumu infrastruktūra. Arvien vairāk mazā biznesa uzņēmēju, kas sniedz pakalpojumus vai pārdod preces, ņem vērā klientu vēlmi par preci vai pakalpojumu norēķināties ar maksājumu karti. To sekmē uzņēmēju savstarpējā konkurence un pircēju paradumi. Pēdējo divu gadu laikā norēķinu skaits un apjoms ar maksājumu kartēm ir audzis par trešdaļu. Tetere ir gandarīta, ka jūnijā banka parakstījusi līgumus ar gandrīz 50 uzņēmējiem, kuriem ir iespēja trīs mēnešus izmēģināt POS termināļa pakalpojumus bez maksas, bet turpmāk to varēs darīt ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem. Bankas dati liecina, ka mēneša laikā izvietotajos POS termināļos pircēji veikuši 1319 transakcijas, savukārt vidējā pirkuma summa veido 27 eiro.

Foto: rct.lv

Komentāri