Joprojām daudzi bezdarbnieki ilgstoši nevar atrast darbu, Mixnews.lv

Joprojām daudzi bezdarbnieki ilgstoši nevar atrast darbu

фото

Ekonomika | 2013. gada 20. februārī plkst. 16:24

Lai gan reģistrētais bezdarba līmenis valstī pērn ir samazinājies, ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars bezdarbnieku kopskaitā nav īpaši mainījies un joprojām paliek augsts - aptuveni 44% jeb 46 000 cilvēku, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati.

Kā ziņo aģentūra LETA, šo problēmu ziņojumā Saeimai par paveikto pagājušajā gadā un šā gada iecerēm akcentējis arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V). "Ņemot vērā augsto ilgstošā bezdarba līmeni, ilgstošie bezdarbnieki paliek viena no galvenajām aktīvās darba tirgus politikas pasākumu mērķa grupām," teikts ziņojumā.

Šogad ir paredzēts īstenot mērķtiecīgāku pieeju dažādu bezdarbnieku mērķa grupu atgriešanai darba tirgū, ieviešot profilēšanas sistēmu, lai efektīvi un ātri aizpildītu vakances un piedāvātu konkrētai personai piemērotākos darba tirgus politikas pasākumus.

Lai risinātu bezdarba reģionālās problēmas un tuvinātu bezdarbniekus darba vietām, kas ir izveidotas reģionos ārpus šo bezdarbnieku dzīvesvietām, šogad tiks ieviesti reģionālās mobilitātes granti ap 350 ilgstošajiem bezdarbniekiem, kuri gatavi pieņemt darbu, kas atrodas ne mazāk kā 20 kilometru attālumā no deklarētās dzīvesvietas.

Tāpat ilgstošie bezdarbnieki varēs turpināt iesaistīties algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos. Pērn šādos darbos tika iesaistīti 31 155 bezdarbnieki, no kuriem ilgstošie bezdarbnieki bija 82,5%. Vienlaikus NVA iecerējusi vairāk uzmanības pievērst ilgstošo bezdarbnieku motivēšanai iesaistīties īsajos apmācību kursos, meklēt darbu jau algoto pagaidu sabiedrisko darbu laikā vai pēc to pabeigšanas pāriet uz citiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem.

Šogad turpinās arī "Minesotas 12 soļu programma" ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām, kas ļauj ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību, lai veicinātu atkarības radīto seku novēršanu un palīdzētu šiem cilvēkiem iekļauties darba tirgū. Kopumā šajā pasākumā laikā no 2012.gada līdz 2014.gadam plānots iesaistīt ap 800 cilvēku.

Kā teikts ziņojumā, šogad plānots arī turpināt veikt tautsaimniecības nozaru attīstības analīzi un izstrādāt ekonomikas attīstības scenārijus un prognozes, kā arī turpināt pasākumus darba tirgus prognozēšanai.

Janvārī reģistrētā bezdarba līmenis valstī palielinājies par 0,4% procentpunktiem, sasniedzot 10,9%.

Kā iepriekš skaidroja NVA, šādu situāciju jau bijis iespējams prognozēt, jo pēdējo sešu gadu laikā bezdarba līmenis nemainīgi ik gadu palielinās ziemas mēnešos, bet pavasarī - līdz ar sezonas darbu atklāšanu - sāk rukt.

Kopumā NVA uzskaitē 2013.gada janvāra beigās bija 107 488 bezdarbnieki.

Komentāri