VSAA un NVA kolektīvi "badošanās akcijā" protestē pret nevienlīdzību valsts pārvaldē , Mixnews.lv

VSAA un NVA kolektīvi "badošanās akcijā" protestē pret nevienlīdzību valsts pārvaldē

фото

Ekonomika | 2013. gada 22. februārī plkst. 08:18

Piektdien Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kolektīvi rīko protesta akciju badojoties, lai pievērstu valdības uzmanību nevienlīdzības novēršanai valsts pārvaldē.

Kā informēja Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons, akcijas laikā VSAA un NVA kolektīvu darbavietās būs izkārti paziņojumi par protestu un darbinieki visu dienu neko neēdīs.

Kā skaidro Jirgensons, akcija tiks rīkota, jo šī gada 9.janvārī Ministru prezidentam tika nosūtīta vēstule "Par nevienlīdzības novēršanu valsts pārvaldē", uz kuru 17.februārī Finanšu ministrija atbildējusi formāli, nepiedāvājot nevienu konkrētu risinājumu.

Jirgensons norādīja, ka premjerministrs Valdis Dombrovskis 2012./2013.gada mijas Jaungada uzrunā solīja mazināt nevienlīdzību Latvijā, kas, kā var spriest no saņemtās atbildes, ir tikai solījumi, kurus Finanšu ministrija plāno risināt labākajā gadījumā tikai 2016.gadā. Papildus tam 14.februārī Saeima ratificēja Eiropas Sociālo hartu, izņemot punktu "Tiesības uz taisnīgu atalgojumu", kas praktiski legalizē netaisnību Latvijā. Protesta lozungs ir "Pret valsts varas netaisnību un nevienlīdzību Latvijā".

Pēc šīs protesta akcijas VSAA un NVA nodarbinātie plāno aicināt Ministru kabineta pārstāvjus uz diskusiju un atkarībā no diskusijas rezultāta lems par turpmāko rīcību.

Foto: piqs.de

Komentāri