PVD veiks pārbaudes visās Latvijas kažokzvēru fermās, Mixnews.lv

PVD veiks pārbaudes visās Latvijas kažokzvēru fermās

фото

Ekonomika | 2013. gada 25. februārī plkst. 09:02

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veiks pārbaudes par dzīvnieku labturības prasību ievērošanu visās Latvijas kažokzvēru fermās, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Pārbaudes tiks veiktas pēc tam, kad TV3 raidījums "Nekā personīga" pārraidīja sižetu, kurā tika demonstrēts dzīvnieku tiesību aizstāvju slepus nofilmētais sešās lapsu un ūdeļu audzētavās.

Latvijā darbojas astoņas kažokzvēru audzētavas. Balodis informēja, ka pārbaudes tiks veiktas tuvāko nedēļu laikā. Līdz šim PVD pārkāpumus zvēraudzētavās nav konstatējis.

Pēc Baloža teiktā, ja pārkāpumi tiks atklāti, uzņēmumiem draud sankcijas, sākot no naudas soda līdz pat darbības apturēšanai.

Tiek pieļauts, ka filmētāji varētu būt bijuši no kādas starptautiskas dzīvnieku aizsardzības organizācijas, kas nereti ir ļoti labi aprīkotas gan ar tehniskām iespējām, gan ar profesionāļiem, to skaitā pat militāriem speciālistiem, kas protot nemanīti iekļūt zvēraudzētavās, arī neitralizējot modernu signalizāciju. Līdzīgus materiālus viņi nesen iesūtījuši arī žurnālistiem Norvēģijā un Beļģijā.

Foto: suni.lv

Komentāri