Ziemeļu nākotnes forums šonedēļ Rīgā pulcēs deviņu valstu pārstāvjus, Mixnews.lv

Ziemeļu nākotnes forums šonedēļ Rīgā pulcēs deviņu valstu pārstāvjus

фото

Ekonomika | 2013. gada 25. februārī plkst. 14:38

Premjers Valdis Dombrovskis piedalās Ziemeļu nākotnes forumā 2012

28.februārī Rīgā norisināsies Ziemeļvalstu, Baltijas valstu, Lielbritānijas amatpersonu un ekspertu diskusija jeb Ziemeļu nākotnes forums.

Forumā piedalīsies aptuveni 100 dalībnieki – Ministru prezidenti un delegāti. No tiem vairāk nekā 50 būs eksperti, pētnieki un uzņēmēji, kas pārstāvēs deviņas valstis: Apvienoto Karalisti, Dāniju, Igauniju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju.

Valstis šogad vienojušās diskutēt par tēmām "Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?" un "Pārvarot digitālo plaisu", apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Diskusijās tradicionāli piedalīsies arī foruma dalībvalstu premjerministri, izņemot Somijas premjerministru Jirki Katainenu, kurš šoreiz nevar apmeklēt forumu iekšpolitisku iemeslu dēļ. Savukārt Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons būs spiests atgriezties savā valstī uzreiz pēc atklāšanas plenārsēdes. Viņus aizstās augsta līmeņa politiķi - Somijas premjerministra biroja valsts sekretārs Olli-Peka Heinonens (Olli-Pekka Heinonen), Somijas Ekonomikas un nodarbinātības ministrijas valsts sekretāre Marja Rislaki (Marja Rislakki) un Apvienotās Karalistes plānošanas ministrs Niks Boulss (Nick Boles).

Latviju forumā pārstāvēs seši eksperti, no kuriem trīs uzstāsies ar prezentācijām. Juris Gulbis, SIA "Lattelecom" galvenais izpilddirektors, stāstīs par projektu "Pieslēdzies, Latvija!", Sandis Kolomenskis, AS "RIX Technologies" līdzīpašnieks un starptautiskās attīstības vadītājs, uzstāsies ar prezentāciju "Ērti pieejams kultūras mantojums - Latvijas piemēra analīze", kas tapusi līdzautorībā ar Unu Balodi, VA "Kultūras informācijas sistēmas" projektu menedžeri. Savukārt Pols Berets (Paul Baratt), "Greenworld Fuels Ltd." vadītājs, uzstāsies ar prezentāciju par to, kā inovatīva un rentabla tehnoloģija pārvērš biomasu degvielas klases etanolā.

Diskusijās piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes profesors Gatis Bažbauers, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa un SIA "Latgales dārzeņu loģistika" izpilddirektors Edgars Romanovskis.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar Apvienotās Karalistes Ministru prezidentu Deividu Kameronu tiksies, lai pārrunātu Latvijas un Lielbritānijas divpusējās attiecības, tostarp iespējas veicināt sadarbību ekonomikā, kā arī Eiropas Savienības aktualitātes.

Šis būs jau trešais šāda veida forums. Pirmo reizi tas notika 2011.gada janvārī Londonā, bet otro reizi - 2012.gada februārī Stokholmā.

Foto: Valsts kanceleja

Komentāri