"Krājbankā" glabāto vērtspapīru īpašnieki var saņemt sev pienākošos naudu līdz 28.martam , Mixnews.lv

"Krājbankā" glabāto vērtspapīru īpašnieki var saņemt sev pienākošos naudu līdz 28.martam

фото

Ekonomika | 2013. gada 26. februārī plkst. 10:28

Likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbankas") administrators SIA "KPMG Baltics" aicina līdz 28.martam atsaukties bijušos "Krājbankas" klientus, kuriem bankā glabājas vērtspapīri un kuri vēl nav izņēmuši sev pienākošos naudu pēc vērtspapīru pārdošanas izsolē, ziņo "Nozare.lv"

Kā ziņoja portāls Mixnews, pērn 18.decembrī noritēja "Krājbankas" turējumā esošo trešajā personām piederošo vērtspapīru izsole. Banka saņēmusi izsoles rezultātā iegūtos naudas līdzekļus aptuveni 550 tūkstošu latu vērtībā un aicina bijušos vērtspapīru īpašniekus vērsties bankā, lai saņemtu sev pienākošos naudu.

Administrators, ņemot vērā augstās izmaksas, kas būtu jāsedz bijušajiem bankas klientiem, ja izsoles rezultātā iegūtie līdzekļi nekavējoties tiktu nodoti glabājumā notāram, radis risinājumu, kas klientiem ir izdevīgāks - bijušie klienti, kuriem bankā glabājās vērtspapīri, "Krājbankas" telpās Rīgā, J.Daliņa ielā 15, no 9:00 līdz 17:00 varēs noformēt dokumentus par tiem piekritīgo naudas līdzekļu pārvedumu uz citu banku. Savukārt tām personām, kurām ir e-paraksts, ir iespēja sūtīt iesniegumu uz e-pastu "lietvedība@lkb.lv". Iesnieguma forma ir pieejama "Krājbankas" interneta mājaslapā.

Dodoties uz banku, bijušajiem klientiem ir jāņem līdzi pase, jo informācija par viņiem piekritīgiem naudas līdzekļiem tiks sniegta tikai pēc personas identifikācijas bankas telpās. Bijušajiem klientiem ir jābūt arī gataviem sniegt informāciju par kontu citā bankā, uz kuru pārvest viņiem pienākošos naudas līdzekļus, jo izmaksas tiks veiktas tikai bezskaidras naudas veidā.

Neskaidrību gadījumā bankas bijušie klienti aicināti sazināties ar "Krājbankas" administratoru "KPMG Baltics" pa tālruni 67 104 050 vai pa e-pastu "kpmg@lkb.lv".

Atgādinām, ka Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt "Krājbankas" bankrotu. Bankrotu lūdza sākt "Krājbankas" administrators - revīzijas kompānija "KPMG Baltics", kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Komentāri