Latvijā plāno izveidot bezpeļņas banku sistēmu reģiona uzņēmējiem, Mixnews.lv

Latvijā plāno izveidot bezpeļņas banku sistēmu reģiona uzņēmējiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 26. februārī plkst. 11:26

Lai veicinātu finanšu plūsmas nodrošinājumu reģionu uzņēmējiem, Latvijā plānots izveidot bezpeļņas banku sistēmu, ekspresintervijā biznesa portālam "Nozare.lv" pavēstīja jaundibinātās biedrības "Krājaizdevu apvienība" valdes priekšsēdētājs Pauls Irbins.

Viņš norādīja, ka bezpeļņas banku sistēmas izveidošana Latvijā ir biedrības "Krājaizdevu apvienība" ilgtermiņa mērķis. Galvenais uzsvars tiks likts uz decentralizētas finanšu sistēmas izveidi.

"Šāda līdzīga sistēma jau darbojas Lietuvā. Lai kaut ko tādu izveidotu Latvijā, būtu nepieciešams izveidot un nostiprināt krājaizdevu sabiedrību tīklu. Taču tas var notikt vien piecu līdz desmit gadu laikā," atzina Irbins.

Uz jautājumu, kas būtu galvenās problēmas finanšu pakalpojumu jomā, ko plānots risināt, biedrības "Krājaizdevu apvienība" valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka, skatoties valsts līmenī, viena no galvenajām problēmām patlaban ir tā, ka komercbankas pamet Latvijas lauku reģionus.

"Līdz ar to lauku reģionos samazinās pieejamā finansējuma nodrošinājums, tādējādi degradējas reģionu sociālā vide. Tāpēc viens no mērķiem ir veicināt jaunu krājaizdevu sabiedrību veidošanos un nostiprināšanos reģionos, palīdzēt piesaistīt finansējumu un veicināt finanšu ieguldījumus jaunās krājaizdevu sabiedrībās," skaidroja Irbins.

Runājot par finanšu plūsmas problēmām kopumā, Irbins atzīmēja, ka patlaban situācija ar finanšu plūsmu Latvijā ir bēdīgā stāvoklī.

"Piemēram, Lietuvā visu krājaizdevu sabiedrību kopējie aktīvi mērāmi aptuveni 280 miljonu latu apmērā, kamēr Latvijā tie ir astoņi miljoni. Turklāt 80% no Latvijas kopējiem aktīviem ir koncentrēti Rīgā, savukārt Lietuvā 80% no visiem aktīviem ir novirzīti reģionu attīstībai.Tāpēc būtu labi, ja Latvijā varētu izveidot bezpeļņas banku sistēmu, kas būtu kā vairāku krājaizdevu sabiedrību apvienība, teica Irbins.

Atgādinām, ka nolūkā veicināt finanšu kooperācijas kustības attīstību Latvijā dibināta biedrība "Krājaizdevu apvienība".

Foto: grani.lv, mirsovetov.ru

Komentāri