Četrus mēnešus varēs saņemt bezdarbnieku mobilitātes pabalstu (papildināta 12:43), Mixnews.lv

Četrus mēnešus varēs saņemt bezdarbnieku mobilitātes pabalstu (papildināta 12:43)

фото

Ekonomika | 2013. gada 26. februārī plkst. 12:13

Marta beigās vai aprīļa sākumā bezdarbnieki varēs sākt pieteikties mobilitātes pabalstiem jeb atbalstam darba sākšanai tādās darbavietām, kas atrodas vairāk nekā 20 kilometrus no bezdarbnieka reģistrētās dzīvesvietas.

Pabalsts būs pieejams četrus mēnešus, un tā maksimālā summa nevarēs pārsniegt 280 latus. Pabalsta izmaksas gaitā būs iespējamas variācijas atkarībā no konkrētā cilvēka vajadzībām un attaisnojuma dokumentiem, piemēram, ja bezdarbnieks saņems pirmo avansu 100 latu apmērā, tad pārējos trīs mēnešos viņam izmaksās ne vairāk kā 60 latus.

Pabalsts tiks maksāts transporta izdevumu kompensācijai no dzīvesvietas uz darba vietu vai mājokļa īres izdevumu kompensācijai, preses konferencē informēja Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis. Maksimālais pabalsta izmaksas termiņš būs četri mēneši, jo iecerēts, ka šajā laikā darba vieta kļuvusi par pastāvīgu. Pabalsts tiks maksāts par mēnesi ilgāk nekā trīs mēnešu iespējamais pārbaudes laiks cilvēkam, kas sāk darbu.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) žurnālistus informēja, ka mobilitātes pabalstam varēs pieteikties bezdarbnieki visā Latvijā, izņemot Rīgu, jo uz galvaspilsētu attiecas centrtieces spēks, proti, darbu Rīgā iespējams atrast arī bez šāda atbalsta.

Pabalstam varēs pieteikties tie bezdarbnieki, kas vismaz sešus mēnešus bijuši reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Arī potenciālajai darbavietai būs jābūt reģistrētai NVA, un darba devējam jāmaksā vismaz minimālā darba alga.

Informāciju par mobilitātes pabalstu bezdarbniekiem sniegs NVA speciālisti. Atbalsta programmas sākšanai nepieciešams vēl aptuveni mēnesis, lai atrisinātu tehniskās lietas, sagatavotu veidlapas un nodrošinātu, ka nebūs dažādu šī atbalsta interpretācijas iespēju. Patlaban bezdarbnieki aicināti vēl nesteigties stāties rindā uz šo jauno pabalstu.

Šogad programmā "Darbs Latvijā" paredzēts kopumā 98 000 latu finansējums, kas ļaus atbalstīt vismaz 350 bezdarbniekus, aģentūrai LETA sacīja Lipskis. Viņķele žurnālistiem uzsvēra, ka programmas "Darbs Latvijā" galvenais uzdevums ir ļaut cilvēkiem atrast darbu Latvijā, nebraucot prom no valsts. Pamata vadmotīvs - strādāt Latvijā un uzturēt ģimeni šeit.

Pēc ministres teiktā, programmu atbalsta arī darba devēji.

Viņķele informēja par sabiedriskās domas aptauju, kas rāda - desmit gadu laikā 19% aptaujāto atteikušies no darba vietas tāpēc, ka tā atrodas pārāk tālu no dzīvesvietas. Citi apsvērumi, kāpēc cilvēki atteikušies no darba vietas, ir arī laika patēriņš ceļam un transporta izmaksas. Vēl 12% šajā aptaujā izvaicāto pēdējo desmit gadu laikā bijuši spiesti pārcelties tuvāk darba vietai. Programma "Darbs Latvijā" piedāvās risinājumu šīm problēmām, jo paredzēs transporta izdevumu kompensāciju, atzīmēja ministre.

Šogad programma tiks īstenota pilotprojekta veidā, proti, programmas gaitā tiks analizēts, vai programma ir piemērota bezdarbnieku vajadzībām, vai paredzētās atbalsta summas ir adekvātas un vai programmā nebūtu nepieciešamas vēl kādas citas izmaiņas.

Foto: no vietnes motoring-school.co.uk, arlingtontransportationpartners.com

Komentāri