VARAM: Jāsāk diskusija par pilsētu apvienošanu ar to novadiem, Mixnews.lv

VARAM: Jāsāk diskusija par pilsētu apvienošanu ar to novadiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 27. februārī plkst. 08:33

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) uzskata, ka saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu būtu jāsāk diskusija par republikas pilsētu apvienošanu ar to novadiem, piemēram, Rēzeknei jāapvienojas ar Rēzeknes novadu, lai tai būtu viena pārvalde.

VARAM valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze intervijā aģentūrai LETA kā piemēru minēja Rēzeknes pilsētu un tai apkārt esošo Rēzeknes novadu, kas ir divas dažādas administratīvās teritorijas, lai gan funkcionāli ir ļoti cieši saistītas. "Formāli sanāk, ka Rēzeknes novada vidū ir caurums - no administratīvi teritoriālā viedokļa," teica Raugze.

Tāda pati situācija ir arī ar pārējām republikas nozīmes pilsētām, kur ir divas dažādas pašvaldības, budžeti ir sadalīti, kā arī lēmējvara un izpildvara gan pilsētai, gan tās novadam ir cita. Tajā pašā laikā gan pilsēta, gan arī novads tiek vadīts no pilsētas.

Pēc Raugzes domām, šīm teritorijām apvienojoties vienā, būtu ieguvumi. "Tas atstāj iespaidu uz resursu sadali. Tas, ko dara pilsētas un lauku teritorija, bieži vien nesakrīt - tur dažreiz pat politiski lēmumi tiek pieņemti ļoti interesanti," pašreizējo situāciju attēloja VARAM pārstāve. Patlaban vairāki lēmumi šajās teritoriālajās vienībās tiekot pieņemti, nedomājot par blakus pašvaldību interesēm.

Pēc Raugzes domām, lēmums par šādu apvienošanos būs politiska izšķiršanās.

VARAM plāno piektdien, 1.martā prezentēt secinājumus par administratīvi teritoriālo reformu un piedāvāt risinājumus turpmākai rīcībai. Reformas A mērķis bija izveidot patstāvīgi saimniekot spējīgas pašvaldības ar pietiekamu finansiālo un administratīvo kapacitāti.

Foto: rezekne24.lv

Komentāri