PVD visos "Forevers" izstrādājumu paraugos atradis zirga gaļu, Mixnews.lv

PVD visos "Forevers" izstrādājumu paraugos atradis zirga gaļu

фото

Ekonomika | 2013. gada 27. februārī plkst. 17:29

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" ir saņēmis testēšanas pārskatus, kas apliecina, ka visos 10 PVD ņemtajos SIA "Forevers" ražotās produkcijas un izejvielu paraugos ir konstatēta zirgu gaļa. Paraugi izmeklēti akreditētā Eurofins/GfA laboratorijā Vācijā, ziņo LETA.

Veicot pārbaudi gaļas pārstrādes uzņēmumā "Forevers", kuram SIA "Aibi" kautuve piegādājusi zirgu gaļu, pavadzīmēs norādot, ka tā ir liellopu gaļa, PVD paņēma produktu paraugus un nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai, lai noteiktu, vai tie satur zirgu gaļu. SIA "Forevers" ražoto produktu marķējumā zirgu gaļa kā sastāvdaļa nav minēta.

Zirgu gaļa konstatēta sekojošos SIA "Forevers" ražotos produktos: Doktordesa "Ekstra" (realizācijas datums 27.02.2013.), doktordesa (realizācijas datums 18.04.2013.), kupāti (realizācijas datums 25.02.2013.), cūku, liellopu gaļas maltā masa (realizācijas datums 23.02.2013.), liellopu gaļas maltā masa (realizācijas datums 23.02.2013.), desa Forevers (realizācijas datums 12.03.2013.), Vīnes cīsiņi Ekspress (realizācijas datums 27.02.2013.), gaļas maize (realizācijas datums 27.02.2013.), Tējas desa (realizācijas datums 16.04.2013.), Valmieras desa (realizācijas datums 15.03.2013.).

Produkti, kuros konstatēta zirgu gaļa, gaļas pārstrādes uzņēmumam SIA "Forevers" būs jāatsauc no tirdzniecības un jāpārmarķē. Uzņēmums varēs turpināt savas produkcijas izplatīšanu, taču tam, pirms produktu laišanas tirdzniecībā, būs jāpierāda, ka tie nesatur zirgu gaļu vai arī produktu sastāvdaļu marķējumā jānorāda, ka tie satur zirgu gaļu, norāda PVD.

Kā ziņots, gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" kvalitātes nodaļas vadītāja Irina Zoļina biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka lielveikalu tīkla lēmums pārtraukt tirdzniecību ar SIA "Forevers" liellopa gaļas produkciju ir pieņemts "pārāk lielu emociju iespaidā", nesagaidot oficiālu produkcijas analīžu rezultātus no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD).

Kā vēstīts, rūpējoties par pircēju drošību, šodien vairākos lielveikalu tīklos līdz turpmākajai informācijai tiek apturēta gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" produkcijas izplatīšana, kuras sastāvā ir norādīts "liellopa gaļa".

"Tās ir emocijas, jo neviens attiecīgo analīžu rezultāts vēl nav saņemts, oficiāli nekādus papīrus neesam redzējuši. Patlaban gatavojam atkārtotu apliecinājumu - sertifikātu, kur "Rimi" apliecināsim, ka mūsu produkcijā nav nekādas zirga gaļas, tikai liellopu gaļa," sacīja Zoļina.

Savukārt uz "Nozare.lv" jautājumu, kā uzņēmums vērtē vairāku kautuvju vadītāju apgalvojumu, ka zirga gaļa tiek uzdota par liellopu gaļu tieši pēc pārstrādātāja diktāta, Zoļina bija kategoriski noraidoša.

"Skandāla laikā katram savs krekls tuvāks un katrs pagriež to stāstu, kā izdevīgāk. Mēs esam mierīgi, mums nav par ko uztraukties," sacīja "Forevers" pārstāve.

Foto: no vietnes forever.lv

Komentāri