ES vienojas par baņķieru prēmiju maksimālā apmēra noteikšanu, Mixnews.lv

ES vienojas par baņķieru prēmiju maksimālā apmēra noteikšanu

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. februārī plkst. 08:21

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas trešdienas vakarā panākušas sākotnējo vienošanos par jauniem finanšu sektora uzraudzības noteikumiem, tostarp baņķieru prēmiju maksimālā apmēra noteikšanu, ziņo LETA/BBC.

Saskaņā ar panākto vienošanos baņķieru prēmijas nedrīkstēs pārsniegt gada atalgojuma apmēru. Tomēr gadījumos, kad būs saņemta īpaša akcionāru atļauja, prēmijas apmērs varēs sasniegt pat divu gadu atalgojuma līmeni. Lai vienošanās stātos spēkā, tā vēl jāapstiprina bloka dalībvalstu ministriem.

Lielbritānija iepriekš bija paudusi iebildumus pret baņķieru prēmiju apmēra griestu noteikšanu, norādot, ka tādējādi no finanšu sektora aizies talantīgākie darbinieki, kā arī tiks ierobežota izaugsme šajā sektorā. Līdz šim baņķieri un finanšu speciālisti prēmijās varēja saņemt sumu, kas vairākas reizes pārsniedz to atalgojumu. Taču, sākoties finanšu krīzei, šāda prakse izpelnījās aizvien asāku kritiku.

Vienošanos pēc astoņas stundas ilgām un smagām pārrunām trešdien panāca Eiropas Parlamenta (EP) pārstāvji, Eiropas Komisija (EK) un bloka dalībvalstu pārstāvji.

Kā skaidroja EP galvenais pārstāvis šajās sarunās Otmars Karass, "pirmo reizi ES finanšu tirgus uzraudzības vēsturē mēs nosakām ierobežojumus baņķieru prēmiju apmēram".

"Būtība ir tā, ka no 2014.gada Eiropas bankām būs jānovirza vairāk līdzekļu stabilitātes nodrošināšanai un vairāk jākoncentrējas uz savu pamatbizenesu, proti, īstās ekonomikas - mazu un vidējo uzņēmumu un darbavietu - finansēšanu," norādīja Karass.

Jaunie noteikumi būs nozīmīgākās reformas banku sistēmā kopš globālās finanšu krīzes sākuma.

Foto: biotechnologie.de

Komentāri