Saeima kārtējo reizi noraida priekšlikumu par 5% PVN likmi apkurei, Mixnews.lv

Saeima kārtējo reizi noraida priekšlikumu par 5% PVN likmi apkurei

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. februārī plkst. 09:16

Saeima kārtējo reizi nenodeva izskatīšanai komisijām politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kuros rosināts piemērot 5% PVN likmi apkurei.

Saeimas noraidītais likumprojekts paredzēja 5% PVN likmi piemērot siltumenerģijas piegādei iedzīvotājiem, kā arī kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām.

Saskaņā ar SC ierosinājumu šādām izmaiņām bija jāstājas spēkā, kad ir saņemts pozitīvs lēmums no Padomdevēju komitejas pievienotās vērtības nodokļa jautājumos, bet ne vēlāk par 2013.gada 1.jūniju.

Līdzīgus priekšlikumus Saeima noraidīja jau vairākkārt. Tāpat iepriekš atbalstu neguva priekšlikumi, kas paredzēja noteikt samazināto PVN likmi 5% apmērā elektroenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

Kaut arī Saeima noraida opozīcijas ierosinājumus par 5% PVN piemērošanu apkurei, kā arī citiem komunālajiem pakalpojumiem, SC plāno turpināt iesniegt Saeimā šādus priekšlikumus, iepriekš sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Portālā "Manabalss.lv" tiek vākti paraksti par PVN samazināšanu apkurei, un šādu ieceri atbalstījuši ap 5000 cilvēku.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri