EK: Liberalizēts gāzes tirgus nodrošina godīgas cenas patērētājiem, Mixnews.lv

EK: Liberalizēts gāzes tirgus nodrošina godīgas cenas patērētājiem (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. februārī plkst. 15:44

"Pierādījumi liecina", ka integrēts, liberalizēts tirgus, kurā ir efektīva konkurence, nodrošina patērētājiem godīgas gāzes cenas, norāda Eiropas Komisija (EK), lūgta komentēt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātu vairākuma lēmumu veikt AS "Latvijas Gāze" (LG) rosinātās izmaiņas Enerģētikas likumā un atlikt gāzes tirgus liberalizāciju, ziņo LETA.

Kā atzina EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretāre Sanita Jemberga, Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm ir izolēta no Eiropas Savienības (ES) integrētā gāzes tīkla un tās vienīgais dabasgāzes piegādātājs ir Krievija. Šo iemeslu dēļ Latvijai trešajā enerģētikas paketē noteikta skaidra atkāpe, kas attiecas īpaši uz noteikumiem par nodalīšanu un tirgus atvēršanu. Šī atkāpe saglabājas, kamēr Latvija netiek savienota ar kādu citu dalībvalstu, izņemot Lietuvu, Igauniju un Somiju.

Turklāt Latvijai kā jaunam tirgum atvēlēti arī citi izņēmumi, kas beidzas, vēlākais, 2014.gada aprīlī. Šo atkāpju termiņa beigas nekad nav apspriestas ar Latviju, tādēļ EK "iedrošina Latviju" nodrošināt, ka attiecīgie gāzes direktīvas noteikumi tiktu pilnībā īstenoti, bruģējot ceļu uz brīva tirgus atvēršanu.

Tāpat EK norāda, ka tā Latvijas apņemšanos piedalīties Baltijas enerģijas tirgus starpsavienojuma plānā (BEMIP) uzskata par būtisku, lai izbeigtu valsts izolāciju, garantētu piegāžu diversifikāciju un celtu piegāžu drošību. Šis process ļaušot Latvijai un citām Baltijas valstīm gūt labumu no ES iekšējā tirgus, kuras priekšnoteikums ir direktīvā paredzēto izņēmumu izbeigšana.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātu vairākums vakar sēdē vienojās veikt grozījumus Enerģētikas likumā, atliekot gāzes tirgus liberalizāciju līdz brīdim, kamēr netiks panākti efektīvi starpsavienojumi ar trešajām valstīm, izņemot Igauniju, Lietuvu un Somiju.

Tādējādi atbalstīts AS "Latvijas Gāze" (LG) ierosinājums veikt grozījumus Enerģētikas likumā, atsakoties no patlaban noteiktā tirgus liberalizācijas termiņa 2014.gada 4.aprīļa. Komisijas vairākums nolēmis LG piedāvātos likuma grozījumus virzīt uz balsojumu Saeimā. Balsojumā atturējās tikai Reformu partijas deputāti, žurnālistiem pēc komisijas slēgtās sēdes sacīja tās priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Foto: latvijas-gaze-c-15.kontakti.lv, fotokanal.com

Komentāri 1
AYjEkzWkyqJdPaKzyTqpirms 5 gadiem
I would not go to Istanbul for a family hoilady.It is a huge bustling city and not somewhere that is suitable for children.I have been to turkey 5 times and i would say the resorts are better suited to a families needs.Try Marmaris,Icemeler or Olu Deniz..all these resorts have lots on offer for a family and Marmaris is a good base from which to explore the real Turkey away from the cosmopolitan tourist areas.There are tons of excursions to choose from,boat trips,horse trekking,jeep safaris,bundles of restaurants,mud baths,ancient tombs,shopping and nightlife galore.Icemeler is only up the road from Marmaris and Olu Deniz has a stunning beach..(the beach in marmaris is man made and small but you can go to the beach in Icemeler).Enjoy your jollies wherever you choose.References :